• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4795
  • Dodano: 2018-05-23 / 17:19
  • Komentarzy: 0

  Kolorowy korowód studentów przeszedł przez miasto

  Kolorowy korowód studentów przeszedł przez miasto

  (Fot. Dżacheć)

   <i>(Prezydent przekazuje klucz do bram miasta)</i>

  (Prezydent przekazuje klucz do bram miasta)

  Dziś prezydent Arkadiusz Wiśniewski oficjalnie przekazał "klucz do bram miasta" studentom. Piastonalia potrwają jeszcze do niedzieli.


  Studenci Politechniki Opolskiej dołączyli dziś do studentów Uniwersytetu i wspólnym korowodem udali się pod ratusz, gdzie odebrali od prezydenta klucze do bram miasta. Inwencja twórcza studentów była w tym roku równie bogata co w latach ubiegłych. Na marszu pojawili się superbohaterowie, diabły, policjantki, strażacy, żółwie ninja.

  - Przekazuję klucz do miasta Opola, rządźcie i pokażcie, że miasto jest wasze. Warto jeszcze coś obiecać, dlatego proponuję godziny rektorskie do końca roku, a nawet do końca studiów. Na koniec jeszcze 500+ dla każdego studenta - mówił z uśmiechem prezydent miasta Opola.

  - To najlepszy czas dla studentów, kiedy w końcu można legalnie i bez stresu się pobawić. Wykładowcy w tym czasie są dla nas bardzo wyrozumiali. Dziś w ramach żakinady przyszłyśmy w różnokolorowych piżamach. Każdy ze znajomych ubierał się w to, co miał akurat pod ręką, niektórzy oczywiście spędzili nad swoim strojem kilka dni szykując precyzyjne rekwizyty - mówią studentki Uniwersytetu Opolskiego.

  Na rozstawionej scenie pod ratuszem rynku dla studentów zagrał zespół Cała Góra Barwinków. Po południu impreza przeniosła się na błonia Politechniki Opolskiej, gdzie odbędą się koncerty Four Seasons, 47 Horses, Pajujo, HAPPYSAD oraz COMA.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".