• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 11261
  • Dodano: 2018-06-19 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  29-letni Jurek z Opola walczy z ostra białaczką szpikową. Poszukiwany bliźniak genetyczny

  29-letni Jurek z Opola walczy z ostra białaczką szpikową. Poszukiwany bliźniak genetyczny

  (Fot.archiwum prywatne)

  Jurek jest 29-letnim Opolaninem. 1,5 roku temu na świat przyszedł jego syn Adam i od tego czasu miał być to najpiękniejszy okres w jego życiu. Pewnego dnia Jurka rozbolał brzuch i nie spodziewał się, że ten dzień będzie początkiem walki o dalsze życie.

  - To był zwykły ból brzucha, jednak słabłem i nie miałem energii do życia - czytamy w historii Opolanina. Diagnoza, którą postawili lekarze obróciła świat Jurka o 180 stopni. Przeprowadzone badania wykazały naciek na nerce i podejrzenie nowotworu. Nie były to jednak najgorsze wiadomości jakie usłyszał mężczyzna od lekarzy.

  Na początku maja zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę szpikową, bardzo szybko trafił do najlepszej kliniki w Gliwicach, gdzie niemal natychmiast podjęto walkę o jego zdrowie. Ta walka już na początku nie była równa, okazało się, że nikt z rodziny nie może być dawcą dla Jurka, ponieważ nie znaleziono zgodności genotypu.

  Poszukiwania bliźniaka genetycznego trwają do dziś, a jest to jedyny sposób, by Jurek mógł dalej żyć i widzieć jak dorasta jego syn Adam. Obecnie mężczyzna przebywa w izolatce po agresywnej chemioterapii, a tym samym jego organizm jest gotowy do przyjęcia przeszczepu. Liczy się każdy dzień.

  6 lipca 2018 roku, podczas rejestracji na XVI Atlantis Bieg Opolski będzie można wykonać badanie zgodności tkankowej. Akcja potrwa od godziny 17:00 do 20:00.

  Akcje poboru próbki krwi do badania na zgodność tkankową na rzecz chorego Jurka odbędą się także 12 lipca 2018 jak również w każdy wtorek i czwartek w Mobilnym Punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w centrum Opola (skrzyżowanie ulic Krakowskiej i Kościuszki) w godzinach 11.00-17.00.

  Jeżeli w tych dniach nie jesteście w stanie pomóc możecie to zrobić codziennie zgłaszając się w RCKiK w Opolu w godzinach 7.00-16.30, lub do Stacji Krwiodawstwa w całym kraju. Dawcą szpiku może zostać każdy kto ma od 18 do 45 lat i jest zdrowy. Próbki krwi trafią do ogólnopolskiej bazy danych i porównane zostaną z tymi, które już tam są. Pomóc możemy wszystkim oczekującym na przeszczep szpiku.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-06-19 21:05:15 [185.127.20.*] id:1557995  
  matejko66: Napisał postów [2998], status [Szycha] Reputacja
  3-maj się Jurek... Powodzenia!

  Nick:
  Treść: