• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2282
  • Dodano: 2018-05-13 / 14:32
  • Komentarzy: 0

Na błoniach Politechniki Opolskiej trwa XVI Opolski Festiwal Nauki

 
 
Na błoniach Politechniki Opolskiej trwa XVI Opolski Festiwal Nauki

(Fot. Dżacheć)

Na błoniach Politechniki Opolskiej przy ulicy Mikołajczyka trwa XVI Opolski Festiwal Nauki. Na miejscu uczelnie prezentują swoją ofertę edukacyjną, ale nie tylko. Atrakcje skierowane są głównie do najmłodszych odwiedzających.


Opolan, którzy wybrali się dziś na błonia Politechniki Opolskiej czekało wiele atrakcji. Na miejscu prowadzone są doświadczenia chemiczne, spotkania z chińską kulturą, pokazy rycerskie i odbywają się konkurencje sportowe. Najmłodsi mogą sprawdzić swój czas na dystansie 30m, lub spróbować rzutu do celu.

Koło Naukowe Expert działające na Wydziale Inżynierii Produkcji i Logistyki prezentowało drukarkę 3D. Jej działanie oraz jak wygląda drukowanie zaprojektowanych przedmiotów mogli sprawdzić również Opolanie.

- Edukacja i prezentacja poprzez zabawę to chyba najlepszy sposób, by pokazać czym się zajmujemy. W czasie szkolnym mało kto lubi fizykę, czy chemię, jednak już zastosowanie jej w życiu codziennym, kolorowe doświadczenia czy badanie siły swojego głosu już ciekawią i przyciągają tłumy. Pokazy i atrakcje są skierowane głównie dla najmłodszych - informuje Michał, student informatyki na Politechnice Opolskiej.

Również Urząd Statystyczny w Opolu promował swoje działania poprzez edukację. Na stoisku GUS można wziąć udział w licznych quizach i konkursach z nagrodami. Na stoisku TAURON tłumaczono jak zachować się podczas burzy, jak chronić swoje mieszkanie oraz jakie zagrożenia czekają na domowników podczas wyładowań energetycznych.

Piknik na błoniach potrwa dziś do godzin popołudniowych. Cały program festiwalu dostępny jest pod LINKIEM.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".