• Wyświetleń: 2197
    • Dodano: 2018-04-30 / 09:30
    • Komentarzy: 2

Gwardia wygrała z Górnikiem w ćwierćfinale

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Gwardia Opole pokonała Górnika Zabrze 28:24. Opolanie rozpoczęli w ten sposób decydujące zmagania o mistrzostwo PGNiG Superligi. Rewanż już 6 maja w Zabrzu.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Gwardziści zanotowali szybkie prowadzenie, a skutecznymi obronami pochwalić się mógł Malcher. Kilkukrotnie ratował swoją drużynę, przed atakami Górnika, mimo iż od pierwszego gwizdka minęło zaledwie 9 minut. Zabrzanie gonili wynik, lecz cały czas utrzymywała się różnica punktowa na korzyść miejscowych. Opolanie odskoczyli na sześć bramek (13:7), ale szybko przyjęli kubeł zimnej wody. Górnik przed przerwą doskoczył na 2 oczka i na przerwę w tym spotkaniu szczypiorniści schodzili z wynikiem 13:11.

W drugiej odsłonie tego meczu także dominowali opolscy Gwardziści. Kilka szybkich trafień i dobrych obron po stronie miejscowych i ponownie Opole wyszło na dużą przewagę (17:12). Przyjezdni nie odpuścili i dalej gonili wynik. Po wielu próbach doszli na kontakt 19:18 i zrobiło się ciekawie. Na szczęście w kluczowych momentach nie mylili się Mauer, Siwak, czy Jankowski. Do tego zamurowanie bramki przez Malchera, dało szansę na odskok od przeciwnika. Udało się to i na kilka minut do zakończenia meczu opolanie prowadzili 27:23. Ostatecznie Gwardia Opole pokonała przed własną publicznością w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Górnika Zabrze 28:24 i notują przed rewanżem w Zabrzu 4 oczka przewagi. Starcie na wyjeździe opolanie rozegrają już za tydzień.

2018-04-30 13:31:58 [217.173.195.*] id:1555302
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Widowisko pierwsza klasa. Tylko ta frekwencja..... Myślę, że jest duże pole do popisu przed włodarzami Gwardii w kwestii marketingu. Przed tym meczem, zresztą poprzednim z Azotami Puławy również, miasta powinno być oblepione ogłoszeniami i banerami z reklamą tego meczu.

2018-04-30 12:36:03 [188.146.40.*] id:1555301
    neon: Napisał postów [2686], status [Szycha] Reputacja
    Gonić,odskoczyć,odsłona,zamurować,kubeł zimnej wody.Brrrr!!!