• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2141
  • Dodano: 2018-04-14 / 18:02
  • Komentarzy: 1

Nagrody i wyróżnienia podczas Pikniku 1% Aglomeracja Pomocy

 
 
Nagrody i wyróżnienia podczas Pikniku 1% Aglomeracja Pomocy

(Fot. Aga_Ko)

Setki Opolan bawiło się dziś na Pikniku 1% Aglomeracja Pomocy. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wręczył nagrody i wyróżnienia Organizacjom Pożytku Publicznego.


Kolorowe filmy i zdjęcia nadesłało do konkursu 14 organizacji. - Głównym zamysłem jest pokazanie, że nasze organizacje są kreatywne i że warto przekazać im jeden procent naszego podatku - tłumaczy Przemysław Parkitny z Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

Jedną z wyróżnionych organizacji jest "Fioletowy Pies". Jej celem jest pomoc skrzywdzonym psom i kotom, oraz zabieranie zwierząt, które nie mają dobrych warunków do życia do domów zastępczych. Ponadto organizacja pomaga w diagnozie, leczeniu oraz ograniczaniu ilości bezdomnych zwierząt. Wolontariusze "Filotewego Psa" edukują dzieci i młodzież ucząc przy tym empatii.

Docenione zostało również Stowarzyszenie TRISO, które zajmuje się świadczeniem pomocy dzieciom i młodzieży z Trisomią 21 (Zespołem Downa) i ich rodzinom w zakresie leczenia, rehabilitacji, edukacji, pracy, udziału w kulturze, rekreacji i integracji ze środowiskiem, a także zabezpieczenie potrzeb socjalnych.

Kolejną organizacją, która otrzymała nagrodę główną jest Stowarzyszenie na Rzecz Autyzmu "Uczymy się żyć razem". Celem Stowarzyszenia jest inicjowanie i prowadzenie różnych form pomocy dla osób autystycznych i ich rodzin w sprawach dotyczących poprawy zdrowia, warunków socjalnych, ich sytuacji materialnej i adaptacji w społeczeństwie ludzi zdrowych.

Za filmik, który zyskał największą sympatię odbiorców portal 24opole nagrodził Polski Związek Niewidomych. PZN jest najbardziej reprezentatywnym stowarzyszeniem środowiska osób niewidomych i słabowidzących w Polsce. Zrzesza dorosłych i dzieci niepełnosprawne z powodu dysfunkcji narządu wzroku w stopniu znacznym i umiarkowanym. Obecnie Okręg Opolski liczy ok. 1400 członków. Polski Związek Niewidomych otrzymał kampanię reklamową na portalu 24opole o wartości 1200zł.

Po ceremonii wręczania nagród i wyróżnień na scenie wystąpił Lukas Gogol, zwycięzca ostatniej edycji programu Mam Talent.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-04-14 19:48:51 [176.111.138.*] id:1554466  
Goodway: Napisał postów [38887], status [VIP] Reputacja
Gdyby nie wielki przywódca naszego narodu Jarosław to uja byście mieli !!! to jemu się należą wszystkie wyróżnie i pomniki bo dzięki niemu w polsce artykuły spożywcze są bardzo wysokiej jakości oraz dostępne w bardzo niskich cenach oraz coraz wiecej rodaków opływa w luksusach

Nick:
Treść: