• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 6088
  • Dodano: 2018-04-10 / 11:06
  • Komentarzy: 2

  Nowe, prostsze warunki dofinansowania do nowych pieców dla Opolan

  Nowe, prostsze warunki dofinansowania do nowych pieców dla Opolan

  (Fot. Urząd Miasta Opole)

   <i>(Fot. Dżacheć)</i>

  (Fot. Dżacheć)

  Z nowego finansowania ucieszą się najbardziej Ci mieszkańcy, którzy posiadają jeszcze stare, nieekologiczne piece w swoich domach. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski przedstawił dziś nowe, uproszczone warunki finansowania wymiany.


  Miasto prognozuje, że w ciągu najbliższych 6 lat dzięki dofinansowaniu na wymianę nieekologicznych pieców uda się wymienić całość starego sprzętu w mieście Opolu. "Program czyste powietrze - oddech dla Opola" ma zostać wydłużony i uproszczony. - Teraz tylko czekać na wolę mieszkańców - słyszymy.

  - Pod kątem podejmowanych inicjatyw staramy się być liderami w Polsce. Program cieszy się powodzeniem, a to co dla nas najistotniejsze, czyli powietrze w Opolu poprawia swoją jakość. Nowością programu będzie wydłużenie pomocy na 6 lat, co roku chcemy przekazywać kwotę 2 milionów złotych na wymianę źródeł ciepła. Dofinansowanie jest skierowane do osób fizycznych i wspólnot - tłumaczył Arkadiusz Wiśniewski.

  Zostanie uproszczony sposób sięgania po środki. Proponowany projekt uchwały zmienia zasady udzielania dotacji na bardziej przychylne dla mieszkańców. Usunięto zapisy dotyczące wcześniejszego naboru deklaracji, by skrócić procedury. Mieszkańcy zainteresowani wymianą pieca mogą najpierw znaleźć wykonawcę i podpisać z nim umowę, w której wskażą, że 80% kwoty zapłaci miasto w ramach dofinansowania. Należy przy tym pamiętać, że maksymalna kwota dofinansowania wymiany pieca to 7 tys. zł.

  - Zainteresowanie programem jest bardzo duże, dziś ten program jest w budżecie jednorocznym. Ważne jest dla nas to, by radni zgodzili się na ujęcie tego programu w długoletniej prognozie finansowej i sukcesywnie dążyć do eliminacji nieekologicznych pieców. Bez dofinansowania ze strony miasta trudno jest mieszkańcom zdecydować się na taki wydatek - dodaje Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola.

  W 2017 roku z dofinansowania skorzystało 264 wnioskodawców, a kwota udzielonych dotacji wyniosła blisko 1,4 mln zł.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-04-11 19:05:44 [89.78.139.*] id:1554305  
  antyP.I.S.: Napisał postów [5738], status [VIP] Reputacja
  Ja czekam już 6ty miesiąc na to dofinansowanie i pewnie jeszcze poczekam..dam wam rade,jak chcecie zmeniać ogrzewanie to nie motywujcie się dopłatami bo aby spełnić wymogi Wydziału Środowiska to droga przez mękę a póżniej rok oczekiwania.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2018-04-11 21:09:30 [84.10.69.*] id:1554313  
  czerstwy70: Napisał postów [2121], status [Szycha] Reputacja
  dopóki jesteś antyPIS guzik dostaniesz ty gorszy sorcie ty...