• 0
0
 
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 1270
  • Dodano: 2018-04-05 / 07:50
  • Komentarzy: 0

Siatkarska rywalizacja strażaków z całej Polski w Okrąglaku

 
 
Siatkarska rywalizacja strażaków z całej Polski w Okrąglaku

(Fot. Dżacheć)

Od wczoraj w hali widowiskowo-sportowej "Okrąglak" trwają 35. Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Na parkiecie grają drużyny z województwa śląskiego, lubelskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, opolskiego, łódzkiego oraz ze strażackich szkół w Warszawie i Częstochowie.

- Po 28 latach impreza ponownie zawitała do Opola, co nas bardzo cieszy. Trzeba podkreślić, że w trwających właśnie finałach grają najlepsze ekipy z poszczególnych województw, które przeszły eliminacje na szczeblu lokalnym i krajowym - tłumaczy st. kpt. Łukasz Olejnik, oficer prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Siatkarska rywalizacja to kolejny - po zawodach Firefighter Combat Challenge - sposób na to, by sprawdzić przygotowanie fizyczne ogniomistrzów. - W FCC stawia się jednak na indywidualizm, a tu mamy grę zespołową. Bycie w drużynie buduje więź między jej członkami, co przekłada się później na lepsze zgranie w czasie działań ratowniczych - dodaje st. kpt. Olejnik.

Oprócz tego - jak podkreślają sami strażacy - dwudniowe mistrzostwa to świetny czas na integrację i wymianę doświadczeń.

Najlepszą drużynę imprezy poznamy dziś około 15:00.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia