• 0
0
  • Wyświetleń: 1512
  • Dodano: 2018-03-19 / 10:30
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jak uniknąć odmowy ze strony ubezpieczyciela?

 
 
Jak uniknąć odmowy ze strony ubezpieczyciela?
Branża ubezpieczeniowa to szeroka gama produktów. Poszczególne oferty różnią się nie tylko ceną, ale także innymi aspektami. Klienci często o tym zapominają, co w przyszłości może skutkować odrzuceniem roszczeń poszkodowanego. Jak tego uniknąć? Multiagencja Centrum Ubezpieczeń Partner przygotowała kilka wskazówek dla osób, które decydują się na zawarcie umowy.

Prawidłowo dobrane ubezpieczenie daje gwarancję zminimalizowania strat poprzez wypłatę odszkodowania. Decyzję związaną z wyborem oferty musi poprzedzać szczegółowa analiza. Nie warto sugerować się jedynie kosztem ubezpieczenia. Błąd przy wyborze świadczeń może w przyszłości skutkować odmową ubezpieczyciela. Podpisanie umowy to nie wszystko. Musimy mieć świadomość, że pakiety usług nie są sobie równe.

Zaczynamy od analizy przedmiotu ubezpieczenia. Przykładowo przy ubezpieczeniu mieszkania znajdującego się w starej kamienicy warto zwrócić uwagę, czy zakres świadczeń obejmuje ochronę obiektów zabytkowych. Większość towarzystw ubezpieczeniowych nie ma takiej opcji w swojej ofercie. Kierując się kosztami, możemy wykupić pakiet, który w sytuacji szkody będzie całkowicie zbędny.

Kolejnym elementem, na który zwracamy uwagę jest to, przed czym ubezpiecza nas umowa. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada kilka wariantów. Najpopularniejsze są te od zdarzeń losowych oraz All Risks (o rozszerzonym zakresie ochrony). Aby nie przeżyć rozczarowania, warto zapoznać się ze szczegółowym zakresem polisy.

Gdy podejmiemy decyzję przed czym ma chronić ubezpieczenie, zwróćmy uwagę na to, co obejmuje dana oferta. Bardzo ważne jest porównywanie pakietów kilku towarzystw ubezpieczeniowych. Różnica cenowa może być niewielka, przy czym płacąc kilka lub kilkadziesiąt złotych więcej, zakres ochrony diametralnie rośnie.
Jak to może wyglądać w praktyce? Mamy dwa warianty dla ubezpieczenia mieszkania. Pierwszy za kwotę 100 zł. Ubezpieczenie dotyczy zdarzeń losowych. Zniszczeniu ulegają mury. Ubezpieczyciel zwraca za nie pieniądze. Nie dostajemy jednak zwrotu za malowanie, tynkowanie, wymianę instalacji itd. W drugiej wersji cena ubezpieczenia to 190zł. Ubezpieczyciel zwraca koszty za wymianę wszystkich elementów uszkodzonych np. mebli, elementów wykończeniowych itd.

Podsumowując: przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie omów z agentem przedmiot ubezpieczenia, to przed jakimi zagrożeniami chroni nas polisa oraz za co zapłaci ubezpieczyciel w razie wystąpienia szkody.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Centrum Ubezpieczeń PARTNER

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.