• Wyświetleń: 2443
    • Dodano: 2018-03-15 / 08:24
    • Komentarzy: 2

Gwardia w półfinale Pucharu Polski

W środowym meczu na wyjeździe Gwardia Opole zmierzyła się ze Stalą Mielec. Po ciężkim i zaciętym spotkaniu opolanie zwyciężyli 36:33 i tym sposobem meldują się w półfinale Pucharu Polski. PGE Vive Kielce, Azoty Puławy lub Górnik Zabrze - to drużyny z którymi będziemy mogli zagrać!

Spotkanie w Mielcu było bardzo zacięte. Gwardziści wyśmienicie przygotowali się do środowej rywalizacji ze Stalą, tym bardziej, że była to kolejna potyczka tych zespołów w tym sezonie. Po przegranym meczu w Superlidze 38:40, starcie w ramach Pucharu Polski mogło być swojego rodzaju rewanżem. Gwardia w znakomitym stylu wygrała mecz i awansowała szczebel wyżej w rozgrywkach pucharowych. W pierwszej połowie zdecydowanie górą byli gospodarze. Mimo, iż początek meczu to wyrównana walka i wynik remisowy ( 3:3, 5:5 ), to w przeciągu paru kolejnych minut miejscowi wyszli na prowadzenie. W porę jednak zareagowała ekipa z Opola: Zembrzycki wyłapał kilka rzutów, a w ofensywie nie mylił się Lemaniak, czy Morawski. Opolanie odzyskali kontakt 12:11, a w późniejszym czasie doprowadzili do remisu. Na chwilę przed przerwą Gwardia wyszła na punkt przewagi 15:14.

Druga odsłona to wyśmienite popisy opolskich szczypiornistów. Ekipa Rafała Kuptela zdecydowanie postawiła na atak. Szybko wypracowane prowadzenie trzech bramek pozwoliło w późniejszych minutach kontrolować przebieg spotkania. Stal próbowała gonić wynik. Kilka razy udało im się zbliżyć do Gwardii nawet na jedną bramkę, lecz w kluczowych momentach opolanie nie zawiedli swoich kibiców. Odskakiwali na punkty i nie pozwolili doprowadzić nawet do remisu. Ucieczka na 25:20 dla Gwardzistów była dużą zaliczką, która niestety na chwilę stopniała, lecz opolanie dalej trzymali rękę na pulsie. Stali nie udało się dogonić już przyjezdnych i musieli uznać wyższość ekipy z Opola. Ostatecznie Gwardia pokonała Stal Mielec 36:33 i tym sposobem awansowała do półfinału Pucharu Polski.

2018-03-15 18:38:58 [94.254.144.*] id:1552892
    emsi: Napisał postów [1831], status [Szycha] Reputacja