• Wyświetleń: 2480
  • Dodano: 2018-03-12 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

  Ubezpieczenie domu lub mieszkania. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?
  Dom lub mieszkanie to dla wielu osób najważniejsze miejsce na świecie. Centrum Ubezpieczeń Partner zaprasza na zestawienie kilku porad dotyczących wyboru ubezpieczenia miejsca, w którym spędzasz największą część swojego życia.

  Jakie elementy musi zawierać pełne ubezpieczanie domu lub mieszkania? Przede wszystkim zaczynamy od ubezpieczenia elementów stałych. Należą do nich mury, dach, okna, drzwi, podłogi, instalacje oraz pozostałe trwałe komponenty budynku. Wbrew pozorom, o uszkodzenia tego typu wcale nie jest trudno. Klienci Centrum Ubezpieczeń Partner najczęściej zgłaszają zalania, zarówno przez sąsiadów, jak i w skutku nawiedzających Polskę ulew. Zdarzają się również pożary oraz uszkodzenia spowodowane cyklicznymi nawałnicami. Szkody wywołane powalonymi drzewami mogą przysporzyć ogromnych problemów finansowych. Warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem.

  Drugą częścią składową są ubezpieczenia elementów ruchomych, tj. meble oraz sprzęt RTV i AGD. Temat powinien zainteresować zarówno właścicieli mieszkań, jak i osoby wynajmujące, które posiadają własne wyposażanie. Najczęściej zgłaszaną szkodą są uciążliwe przepięcia. W wyniku awarii może ulec zniszczeniu sprzęt o wysokiej wartości. Ubezpieczenie w takich sytuacjach okazuje się zbawienne.

  Kolejnym krokiem jest wybór zakresu polisy. Standardowo mamy dwie możliwości.

  Ubezpieczenie od zdarzeń losowych, czyli ochrona względem nagłych wydarzeń, niezależnych od woli ubezpieczającego (np. powódź, huragan, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna...)

  Wariant ALL RISKS, czyli szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, który obejmuje wszelkie nieprzewidziane okoliczności uszkodzenia sprzętu np. upadek telewizora z powodu źle zamontowanego uchwytu.

  Kolejnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest zapis w polisie na temat Odpowiedzialności Cywilnej (OC). Na jej mocy zakład ubezpieczeń przejmuje odpowiedzialność za szkody wyrządzone osobom trzecim np. gdy przez przypadek uszkodzimy znajomemu drogi telefon.
  Należy także zwrócić uwagę na zakres Assistance. Jest to ochrona zapewniająca dostęp do specjalistycznej pomocy w nieoczekiwanych zdarzeniach losowych. Niektóre z towarzystw ubezpieczeniowych oferują oprócz wsparcia hydraulika, ślusarza lub elektryka - mieszkania zastępcze, opiekę nad zwierzętami podczas pobytu w szpitalu lub naprawę sprzętu RTV i AGD.

  Więcej informacji można znaleźć na stronie: ubezpieczenia.opole.pl


  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.