• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2725
  • Dodano: 2018-03-10 / 09:24
  • Komentarzy: 1

Policjanci odzyskali wyłudzone pieniądze "na policjanta"

 
 
Policjanci odzyskali wyłudzone pieniądze "na policjanta"

(Fot. Archiwum)

Policjanci z wydziału ds. Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przy współpracy z funkcjonariuszami z Nysy odzyskali 60 000 złotych. Starsza kobieta, mieszkanka powiatu nyskiego straciła je w wyniku oszustwa metodą "na policjanta". Dzięki szybkiej pracy funkcjonariuszy, oszust nie zdążył wypłacić pieniędzy.

W poniedziałek, 5 marca sprawca działający metodą "na policjanta" podał się za funkcjonariusza z innego województwa. Poinformował mieszkankę powiatu nyskiego, że jej oszczędności są zagrożone i polecił założenie nowego konta. W ten sposób kobieta straciła 60 000 złotych. Poszkodowana całą sprawę szybko zgłosiła policjantom.

Funkcjonariusze wspólnie z wydziałem ds. Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji od razu przystąpili do działania. Ustalili oni sposób działania oszusta i namierzyli konto bankowe, którym posługiwał się oszust. Przy współpracy z bankami zabezpieczyli środki finansowe. Sprawca nie zdążył już ich wypłacić.

Gdyby nie szybkie zgłoszenie sprawy policjantom, cała sprawa mogłaby potoczyć się zupełnie inaczej. Pamiętajmy, że przestępcy ciągle zmieniają sposób swojej nielegalnej działalności. Zarówno środki których używają, jak ich metody ulegają ciągłej ewolucji.

Przypominamy:

Nigdy nie podawajmy haseł czy loginów dostępu do skrzynki e-mail, kont na mediach społecznościowych czy tym bardziej do kont bankowych. Policjanci nigdy nie będą żądać takich danych.

Zawsze w sytuacji, gdy oszust podający się za policjanta lub innego państwowego urzędnika chce od nas uzyskać takie informacje, kontaktujmy się z Policją, dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Zgłaszajmy nawet najmniejsze próby wyłudzenia takich informacji.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-03-10 13:49:39 [83.230.46.*] id:1552586  
KK 35947: Napisał postów [1687], status [Szycha] Reputacja
No ok zablokowali konto tylko gościa nie złapali,dobre i to.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia