• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 4255
    • Dodano: 2018-03-01 / 12:00
    • Komentarzy: 11

    Funkcjonariusz poza godzinami pracy zatrzymał w pościgu pijanego kierowcę

    Funkcjonariusz poza godzinami pracy zatrzymał w pościgu pijanego kierowcę

    (fot. sw.gov.pl)

    St. sierż. sztab. Dariusz Kaliszczak poza godzinami służby szczęśliwie uniknął czołowego zderzenia. Sytuacja jednak wzbudziła w nim niepokój i podjął się pościgu, jak się okazało pijanego kierowcy.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    Konsekwencje jakie niesie za sobą jazda w nietrzeźwości mogą być tragiczne. Bardzo prawdopodobne, że nie doszło do żadnego wypadku dzięki profesjonalizmowi jakim wykazał się funkcjonariusz Oddziału Zewnętrznego w Opolu. Nie miał on wątpliwości jak zachować się w tej niecodziennej sytuacji. Wychodząc bezpiecznie z sytuacji uniknął zderzenia czołowego z kierowcą i ruszył w pościg za podejrzanym uczestnikiem ruchu drogowego. St. sierż. sztab. Dariusz Kaliszczak zatrzymał pojazd z nietrzeźwym kierowcą i zawiadomił policję.

    St. sierż. sztab. Dariusz Kaliszczak aktualnie pełniący służbę w Oddziale Zewnętrznym w Opolu karierę zawodową rozpoczynał jako strażnik w dziale ochrony w Areszcie Śledczym w Opolu w 2002 r. Swoje zadania realizuje na stanowisku starszego oddziałowego. Zarówno koledzy jak i przełożeni bardzo pozytywnie wypowiadają się na jego temat, chwalą doskonałą intuicję, zaangażowanie i poświęcenie. Wśród współpracowników postrzegany jest jako profesjonalista.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Funkcjonariusz podczas służby nie pochwalił się swoim niecodziennym czynem, sprawa wyszła na jaw dopiero po oficjalnych podziękowaniach policji skierowanych w jego stronę do przełożonych w Areszcie Śledczym w Opolu. St. sierż. sztab. Dariusz Kaliszczak jest przykładem osoby, która widząc realne zagrożenie dla życia oraz zdrowia nie waha się zaryzykować własnego bezpieczeństwa, aby zapobiec możliwej tragedii.

    W Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Opolu st. sierż. sztab. Dariusz Kaliszczak otrzymał z rąk Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Opolu płk. Leszka Czereby oraz Dyrektora Aresztu Śledczego w Opolu ppłk. Artura Malczyka oficjalne podziękowanie oraz wyróżnienie za odwagę w działaniu, postawę godną naśladowana, a także dbanie o dobre imię Służby Więziennej.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2018-03-01 14:53:55 [178.37.55.*] id:1552036  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    zawsze wydawało mi się że w straży więziennej to się służy . I służba trwa 24h na dobę Widocznie teraz to jest praca.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2018-03-01 21:30:23 [31.0.122.*] id:1552073  
    muszka82: Napisała postów [562], status [starszy pismak] Reputacja
    Nie ma straży więziennej, pożarna jest
    2018-03-01 22:39:15 [5.184.244.*] id:1552079  
    dagu: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Wyobraźnia potrafi płatać figle.
    2018-03-02 11:51:35 [178.37.55.*] id:1552110  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    taaa o to dlaczego nazywa się ich strażnikami?Strażnik od straży czy od czego? Na straży pozamykanych w więzieniu stoi strażnik a więc poprawnie straż więzienna
    2018-03-02 09:02:01 [83.7.116.*] id:1552106  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    Brawo On - pijane kanalie należy eliminować z dróg !

    Nick:
    Treść:
    2018-03-01 14:23:44 [185.117.84.*] id:1552034  
    jarekzopola: Napisał postów [1170], status [stały bywalec] Reputacja
    no i teraz zamiast garusow pilnowac ;) to beda na cpn-ach czatowac, bo im sie to bedzie bardziej oplacac :DDD

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-03-01 22:37:38 [5.184.244.*] id:1552078  
    dagu: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Mogą też nie reagować i odwracać głowę. Tak by Pan postąpił? Ludzi odważnych i zaangażowanych trzeba nagradzać.
    2018-03-01 18:20:39 [188.117.151.*] id:1552060  
    [moderacja]: Napisała postów [113], status [ ! Troll ! ]
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2018-03-01 21:32:50 [31.0.122.*] id:1552074  
    muszka82: Napisała postów [562], status [starszy pismak] Reputacja
    A ty pewnie Chwastem jesteś
    2018-03-01 22:27:16 [5.184.244.*] id:1552077  
    dagu: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Jadem tryska człek mały, nie ma sukcesów więc zazdrosny cały.
    2018-03-01 22:19:05 [5.184.244.*] id:1552076  
    dagu: Napisał postów [4], status [żółtodziób] Reputacja
    Gratuluję postawy. Potrzeba nam więcej takich funkcjonariuszy. Ludzi zaangażowanych i gotowych na poświęcenie. Niech Pan pamięta, że Ci, którzy najgłośniej krytykują, najczęściej niewiele robią. Negują bo im wstyd za własne tchórzostwo i nieudolność. Powodzenia.

    Nick:
    Treść: