• Wyświetleń: 1683
    • Dodano: 2018-02-25 / 14:23

UNI przegrało z Gliwicami

W sobotnim meczu, wyjątkowo rozegranym w Niemodlinie, UNI Opole podejmowało AZS Politechnikę Śląską. Gliwiczanki pewnie wygrały z uniwersytecką drużyną 3:1. Przed podopiecznymi Patryka Fogla ostatni mecz w rundzie zasadniczej.

Sobotnie zmaganie w ramach rozgrywek I ligi było dla opolanek wyjątkowe, bowiem mecz "przed własną publicznością" musiały rozegrać w Niemodlinie. Bliski wyjazd okazał się być mało satysfakcjonującą podróżą dla uniwersyteckich siatkarek, choć początek spotkania zapowiadał co innego. W pierwszy secie waleczne opolanki pokazały siatkarski pazur i bardzo dobrze rozegrały premierową odsłonę. Wygrana 25:22 była optymistycznym przywitaniem w hali w Niemodlinie. Niestety był to pierwszy i zarazem ostatni set, po którym pomarańczowe wznosiły ręce w geście triumfu.

AZS Politechnika Śląska rozgromiła gospodarzy w drugim secie 25:13. Szybka i zarazem bolesna odpowiedź rywalek była niczym kubeł zimnej wody dla ekipy Patryka Fogla. W trzecim secie opolanki ponownie walczyły, lecz przyjezdne były na tyle skoncentrowane i konsekwentne w swojej grze, że nie dały szans gospodyniom. Wyszły na prowadzenie i cały czas powiększały przewagę. Wygrywając 25:19 wyszły na 2:1 w setach i poczuły się bardzo pewnie na wyjazdowym parkiecie. Czwarty set to także dominacja zespołu Politechniki Śląskiej. Co prawda waleczności i determinacji nie można zarzucić opolskiej drużynie, lecz w ważniejszych momentach nie potrafiły zachować zimnej krwi i skuteczności. Próbowały doprowadzić do remisu w setach, lecz nie starczyło sił. Końcówka seta należała do gliwiczanek, które wygrały 25:17 i w całym meczu 3:1.

AZS Politechniki Śląskiej zabiera ze sobą 3 punkty, a przed drużynami ostatni mecz w rundzie zasadniczej. W najbliższą środę UNI zmierzy się z wiceliderem tabeli MKS-em Kalisz.