• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 3818
    • Dodano: 2018-02-22 / 15:35
    • Komentarzy: 12

    Kierowcy jednak nie pojadą autobusami MZK za darmo. Przynajmniej na razie

    Kierowcy jednak nie pojadą autobusami MZK za darmo. Przynajmniej na razie

    (Fot. archiwum)

    Klub Razem dla Opola wycofał z porządku obrad dzisiejszej sesji rady miasta punkt dotyczący procedowania ich uchwały, która umożliwiłaby kierowcom bezpłatne przejazdy miejskimi autobusami przez cały rok.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    - Prezydent wskazał na pewne wady prawne, które jego zdaniem zaistniały w naszym dokumencie. Mają one polegać między innymi na braku wskazania konkretnego źródła finansowania darmowych przejazdów oraz to, że nasza uchwała zmienia tak naprawdę dwa inne dokumenty. To dziwne, bo uchwał z takimi "wadami" w ostatnich miesiącach podejmowaliśmy kilka i wówczas nie budziły one wątpliwości. Tak czy siak, dziś nie uzyskalibyśmy większości, może stanie się to możliwe na marcowej sesji - tłumaczy Krzysztof Drynda, szef klubu radnych Razem dla Opola.

    Drynda dodaje, że w zmianie ulegną nie tylko kwestie formalno-prawne, ale też główne założenia uchwały. - Być może ograniczymy nieco kwestie związane z okresem, w jakim będzie można podróżować za darmo - słyszymy.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    - Uważam, że zamysł uchwały jest bardzo dobry, bo może wspomóc miasto w walce z korkami i smogiem, jednak pojawia się pytanie, czy - na przykład - nie umożliwić darmowego podróżowanie autobusami MZK wszystkim opolanom, ale tylko w okresie grzewczym? Sądzę, że byłoby to rozsądne rozwiązanie - komentuje Sławomir Batko, szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.

    Projektu nie poparliby dziś również radni Platformy Obywatelskiej. - Nie chcielibyśmy uprzywilejowywać jednej grupy mieszkańców względem drugiej. Sądzę, że warto najpierw rozbudować sieć MZK na porządnym poziomie, zwiększyć liczbę kursów - zwłaszcza na peryferyjnych dzielnicach - a dopiero potem myśleć o zwalnianiu kogokolwiek z opłat - podsumowuje Przemysław Pospieszyński z PO.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2018-02-23 19:30:09 [94.254.240.*] id:1551659  
    kierman: Napisał postów [222], status [maniak] Reputacja
    Wlasnie wyjechały nowe przegubowe MAN`y. Dlatego nie bedzie darmowych przejazdów

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2018-02-23 21:00:26 [89.64.38.*] id:1551671  
    krytycznie: Napisał postów [251], status [maniak] Reputacja
    A one w ogóle już dotarły do Opola?
    2018-02-24 07:15:44 [94.254.241.*] id:1551692  
    kierman: Napisał postów [222], status [maniak] Reputacja
    Tak,wiedziałem 3szt jak jechaly A4
    2018-02-24 15:46:20 [89.64.38.*] id:1551712  
    krytycznie: Napisał postów [251], status [maniak] Reputacja
    To super. Teraz je pewnie będą przygotowywać do wyjazdu, potem uroczysta feta z Wiśnią w roli głównej a końcu i na miasto.
    2018-02-24 17:51:15 [94.254.150.*] id:1551723  
    kierman: Napisał postów [222], status [maniak] Reputacja
    Nic w tym złego,świętować. Ja jak kupię auto to dwa dni do niego nie wsiadam 😀
    2018-02-24 19:24:22 [89.64.38.*] id:1551731  
    krytycznie: Napisał postów [251], status [maniak] Reputacja
    Oczywiście, że nic złego. Ja z kolei niby przypadkiem objeżdżam krewnych i znajomych :D
    2018-02-23 09:21:36 [178.37.55.*] id:1551624  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    dalej będę truł środowisko swoim autem dalej będę palił butelki w piecu Czekam na darmowe przejazdy i darmowa wymianę pieców. Dlaczego tylko ja Suweren mam płacić za to żeby moi pracownicy w urzędach ministerstwach chwalili się czystym środowiskiem

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-02-23 20:56:28 [89.64.38.*] id:1551670  
    krytycznie: Napisał postów [251], status [maniak] Reputacja
    Żeby twoje dzieci, żony/mężowie, kochanki/kochankowie czy w razie braku powyższych chomik mogły żyć zdrowo.
    2018-02-22 20:43:15 [83.30.20.*] id:1551599  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    czyli wszystko po staremu:)))stare dryndy będą dryndać dalej:)))

    Nick:
    Treść:
    2018-02-22 20:17:14 [178.43.44.*] id:1551596  
    Pluto123: Napisał postów [6], status [nowy] Reputacja
    Chcecie zwiększać liczbe kursów a każdy wie że brakuje wam kierowców a słyszałem od znajomego który chciał sie przenieś z SINDBADA do MZK ale nie może bo ponoć jest tak zwany układ o nie podbieraniu kierowców.

    Nick:
    Treść:
    2018-02-22 20:01:46 [84.195.254.*] id:1551594  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Najpierw nagradzać tych co sie pozbędą starych gruchotów za to powinni mieć darmowe przejazdy miejska komunikacją.Przedewszystkim seniorzy, następnie pracujący którzy zostawiają auta w garażu i jadą do pracy autobusem.Powietrze mniej zanieczyszczone i sprawniejsza kondycja 😋

    Nick:
    Treść:
    2018-02-22 19:44:29 [89.74.181.*] id:1551592  
    Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
    Oj a chciałem korzystać. No nic. Nadal będę bujał moim 18 letnim dieslem. Na zdrowie. Pozdrawiam.

    Nick:
    Treść: