• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5676
  • Dodano: 2018-02-18 / 21:59
  • Komentarzy: 0

Najlepsi bokserzy z regionu rywalizowali dziś w Mistrzostwach Opolszczyzny

 
 
Najlepsi bokserzy z regionu rywalizowali dziś w Mistrzostwach Opolszczyzny

(Fot. Galeria 24Opole)

 <i> </i>

Tłumy kibiców zjawiło się dziś na wielkim finale Mistrzostw Opolszczyzny w boksie. Bezdyskusyjnie Opolski Klub Bokserski Odra Opole zdominował to wydarzenie.


Pięściarze z Opola, Nysy, Brzegu, Strzelec Opolskich i Niemodlina stawili się dziś na bokserskim ringu by walczyć o medale i kwalifikacje na mistrzostwa Polski w tej dziedzinie. W sobotę odbyły się walki kwalifikacyjne, które wyłoniły reprezentantów niedzielnych, finałowych zmagań.

- Wczoraj walczyłem w pojedynku eliminacyjnym, wygrałem jednogłośnie 3:0. Stres jest zdecydowanie mniejszy niż w dniu wczorajszym. Boks zaszczepił we mnie mój kolega, który był mistrzem europy w kategorii 75kg. Zaprowadził mnie na pierwszy trening 3,5 roku temu i już tak zostałem. Dziś dużo ludzi, światła i to nieco rozprasza, ale nie jest trudno realizować swój plan podczas walki w ringu - mówił Łukasz Banach z OKB Odra Opole, zwycięzca w kategorii Senior, 91 kg.

- Nie ma zbyt dużo zawodników w tej kategorii stąd stoczyłem pojedynek z kolegą z klubu. Jest ta świadomość, że to mój kolega, jednak stawiamy na sportową rywalizację - dodał Jan Stasikiewicz, zwycięzca w kat 64kg (junior) z OKB Odra Opole.

Zwycięzcy:
Junior, 64 kg: Jan Stasikiewicz (OKB Opole)
Junior, 69 kg: Dariusz Mika (OKB Opole)
Junior, 75 kg: Adam Majewski (OKB Opole)

Senior, 69 kg: Łukasz Pisk-Piskowski (OKB Opole)
Senior, 75 kg: Przemysław Poligoński (OKB Opole) i Przemysław Tkocz (OKB Opole). Finał tej walki zobaczymy już za miesiąc.
Senior, 81 kg: Mateusz Dziedzic (OKB Niemodlin)
Senior, 91 kg: Łukasz Banach (OKB Opole)
Senior, +91 kg: Adrian Lewandowski (OKB Opole)

- Wszyscy wygrani, jak i ci ze srebrnymi medalami, będą brani pod uwagę przy wyborze zawodników do kadry Opolszczyzny na Mistrzostwa Polski - dodaje trener Radosław Chojnowski.

Pełna fotorelacja II MISTRZOSTWA OPOLSZCZYZNY W BOKSIE
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".