• Wyświetleń: 1536
    • Dodano: 2018-02-18 / 10:57

UNI przegrało w Wieliczce

W sobotnim meczu na wyjeździe, opolski zespół uniwersyteckiej siatkówki zmierzył się z Solną Wieliczka. Niestety mecz z gospodyniami okazał się zbyt ciężką przeprawą dla podopiecznych Patryka Fogla. Miejscowe wygrały z UNI 3:1.

Sobotnia rywalizacja w Wieliczce nie należała do udanych w wykonaniu uniwersyteckiej drużyny. Miejscowe od początku spotkania dominowały na własnym terytorium. Lepsze zagrywki i celne ataki po stronie gospodyń szybko pozwoliły na objęcie prowadzenia w tym spotkaniu. W pierwszym secie Solna górowała nad UNI 25:20. Drugi set był już minimalnie lepszy w wykonaniu przyjezdnych. Widoczne było, iż opolanki tak łatwo się nie poddadzą i będą chciały urwać, choć jednego seta. I tak też się stało. W drugim podejściu górą były opolanki, zwyciężając 25:22.

Niestety był to jedyny set wygrany przez ekipę pomarańczowych. Dwa kolejne sety to wyśmienity popis drużyny z Wieliczki. Trzecią partię wygrały miejscowe do 18, zaś czwarty set zakończył się wynikiem 25:19. Tym sposobem Solna Wieliczka zwyciężyła nad UNI 3:1 i dopisują sobie kolejne punkty. UNI Opole po 20. kolejce plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli I ligi kobiet z dorobkiem 14 punktów. Do Karpat Krosno ( 10 miejsce - oczko wyżej od Opola ) brakuje im 5 punktów.