• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3007
    • Dodano: 2018-02-15 / 17:23
    • Komentarzy: 7

    Od dziś do solarium z dowodem osobistym

    Od dziś do solarium z dowodem osobistym

    (Photo by pixel2008 on Foter.com / CC BY-ND)

    Zakaz korzystania z solarium osobom niepełnoletnim, zakaz reklamowania solarium na bilbordach, plakatach i w mediach. To zakazy, które obowiązują w solariach od dziś.

    Celem ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium jest ochrona zdrowia Polaków przed szkodliwym działaniem sztucznego promieniowania ultrafioletowego (UV), wydzielanego przez urządzenia wykorzystywane do naświetlania skóry, wywołujące efekt opalenizny.

    Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania

    Od dziś w myśl nowej ustawy z solarium będą mogli skorzystać tylko pełnoletni klienci. Obsługa ma obowiązek sprawdzić dokument osoby korzystającej, a w przypadku nie ukończenia przez nią 18 lat, odmówić wykonania usługi.

    - Wydaje mi się, że takie "boom" na opalanie się jakoś przeminęło. Może świadczyć o tym chociażby fakt, że wiele solariów w Opolu zostało zamkniętych, być może nie były opłacalne z powodu braku ludzi. Sama się nie opalam, byłam kiedyś na solarium, ale wolę poczekać na słońce - mówi Pani Małgorzata Dec z Opola.

    Zobacz takze "Życzliwy" zgłosił chłopca sprzedającego lemoniadę. Strażnicy "zabezpieczyli" cały towar

    Wszystko to pod rygorem kary, które może nakładać Państwowa Inspekcja Sanitarna m.in. za wpuszczanie nieletnich, brak informacji o zakazie korzystania przez osoby nieletnie lub reklamę. Kare można też dostać za utrudnianie kontroli solarium a jej kwota waha się od 1 tys. do nawet 50 tys. złotych.

    Specjaliści utrzymują, że nie istnieje coś takiego jak "bezpieczne" korzystanie z naświetlania promieniami UV. - Ruch w solarium jest zdecydowanie mniejszy niż kilka czy kilkanaście lat temu. Kiedyś rezerwowaliśmy wizyty na cały dzień w przód. Dziś tłok zdarza się naprawdę sporadycznie - dodaje pani Anna, pracownik solarium.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2018-02-16 19:35:14 [89.64.47.*] id:1551228  
    Mario-Opole: Napisał postów [1519], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Fajek nikt nie reklamuje a jednak ludziska je jarają

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-02-18 16:31:56 [83.4.79.*] id:1551334  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    i kupić może też pełnoletni .......
    2018-02-18 14:38:45 [46.134.180.*] id:1551310  
    coloRADO32: Napisał postów [86], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    Kiedyś wygrałem karnecik w radio Planeta Fm ( szkoda że już niema) na 30 min. I wykorzystałem na trzy razy, za trzecim razem stwierdziłem że zakładanie okularków podczas opalania się to był nienajlepszy pomysł, ale było już zapóźno ...

    Nick:
    Treść:
    2018-02-18 09:35:59 [83.10.131.*] id:1551290  
    tata: Napisał postów [2201], status [Szycha] Reputacja
    Po cichu będą zapraszac małolaty

    Nick:
    Treść:
    2018-02-16 23:05:21 [83.30.34.*] id:1551237  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    galerianki zbledną

    Nick:
    Treść:
    2018-02-16 20:30:43 [89.64.37.*] id:1551229  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    No faktycznie coś skwareczek mnniej na mieście;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-02-16 22:36:52 [94.254.153.*] id:1551234  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    lubisz przypalone polędwiczki?