• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1314
  • Dodano: 2022-08-11 / 16:30
  • Komentarzy: 0

  Nielegalny tytoń w przesyłkach kurierskich

  W tym roku opolska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła 360 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. W znajdywaniu nielegalnego towaru pomaga labradorka Bella specjalizująca się w rozpoznawaniu zapachu tytoniu. Przesyłki kurierskie są przedmiotem zainteresowania KAS i podlegają kontroli celno-skarbowej.


  W okresie od 1 stycznia do 31 lipca 2022 r. funkcjonariusze opolskiej KAS podczas kontroli przesyłek kurierskich wykryli nielegalny towar w postaci 360 kg krajanki tytoniowej o wartości prawie 264 tys. zł oraz 3 160 szt. papierosów o wartości około 2,5 tys. zł.

  Gdyby nielegalny towar trafił do obrotu, kwota uszczuplenia w podatku akcyzowym i podatku VAT mogłaby wynieść
  ponad 397 tys. zł.

  Pies służbowy Bella wspiera funkcjonariuszy w znajdywaniu paczek przesiąkniętych zapachem tytoniu. W tym roku Bella wraz ze swoim opiekunem uczestniczyła w 124 kontrolach zakończonych wykryciem nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

  Krajowa Administracja Skarbowa dodaje, że handel tytoniem i wyrobami tytoniowymi jest możliwy po spełnieniu warunków określonych przepisami prawa. Krajowa Administracja Skarbowa przestrzega, że działalność polegająca na dystrybucji nielegalnych towarów jest zabroniona i surowo karana.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. KAS Opole)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".