• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 10042
    • Dodano: 2018-01-22 / 12:49
    • Komentarzy: 24

    Dwie wizje lokalizacji nowego stadionu. Ostateczna decyzja już niebawem

    Dwie wizje lokalizacji nowego stadionu. Ostateczna decyzja już niebawem

    (Fot. Archiwum)

    Trwają rozmowy w sprawie budowy nowego stadionu miejskiego. W tym tygodniu okaże się w jaki obiekt zainwestuje miasto, bo przed nami ostateczne spotkanie zespołu stadionowego.

    Specjalny zespół powołany przez władze miasta od długiego czasu debatuje nad ostateczną lokalizacją oraz pojemnością stadionu miejskiego. W skład zespołu - oprócz władz miasta - wchodzą władze Odry Opole, przedstawiciele kibiców, urzędnicy zajmujący się sportem, oraz prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Garbowski.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Dotychczas rozważano dwie koncepcje umieszczenia stadionu. Pierwszą z nich jest pozostanie na ulicy Oleskiej i rozbudowa już istniejącego stadionu w ten sposób aby odpowiadał współczesnym wymaganiom, a dodatkowo spełniał wymogi PZPN jeżeli chodzi o grę w ekstraklasie. To rozwiązanie jednak ogranicza liczbę kibiców do 6 tysięcy oraz brak możliwości wybudowania dodatkowych parkingów.

    - Oleska ma swoje plusy, jest lokalizacją w centrum miasta, gdzie można bez problemu dotrzeć pieszo. Ma jednak duże ograniczenia, ponieważ wokół znajduje się zabudowa mieszkalna, basen, korty tenisowe. W tej lokalizacji stadion mógłby pomieścić nie więcej niż 6 tysięcy osób i pozostaje jeszcze kwestia parkowania - mówi Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opola.

    Zobacz takze Kontrakt na 23 lata podpisany w Opolu. PKP Intercity inwestuje 193 mln zł WIDEO

    Drugą propozycją, przy której przystaje prezydent Arkadiusz Wiśniewski, jest umieszczenie obiektu przy ulicy Północnej. - Osobiście uważam, że warto myśleć z perspektywą i 10 tysięcy miejsc to minimum - pisze na swoim profilu facebook'owym Wiśniewski. Obiekt stanąłby obok Parku Naukowo-Technologicznego i Centrum Wystawienniczo-Kongresowego

    - Na ulicy Północnej nie ma ograniczenia jeżeli chodzi o miejsca - może tam też powstać dodatkowo zaplecze treningowe i duży parking. Oprócz tego wiele miejsc parkingowych znajduje się też przy Karolince - dodaje Letachowicz.

    W tym tygodniu odbędzie się ostatnie spotkanie, które zakończy się już konkretnymi ustaleniami. Budowa nowego stadionu potrwa około dwóch lat a jej koszt może sięgnąć blisko 100 milionów zł.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2018-01-23 12:19:25 [87.207.118.*] id:1549997  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    Będą budować lub remontować kolejne siedlisko chuligaństwa. Sport w Polsce,szczególnie rozgrywki ligowe piłki nożnej już nie odrodzą się w klimacie przyjaźni miedzy kibicami,jest tylko coraz gorzej.Nie należy stwarzać warunków do dalszego rozkwitu bandytyzmu,przy obecnej nieudolności Policji. Nie budować nic,a to co zostało to najlepiej zaorać.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-01-23 20:37:28 [83.30.42.*] id:1550027  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    tu się liczy kasa,a nie jakieś zasrane przyjażnie:)))głupki się na stadionach tłuką, a mądrzy na nich zarabiają:)
    2018-01-23 20:08:33 [83.22.79.*] id:1550024  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    drogi! zobaczcie na drogi. niemodlińska jeszcze nie zrobiona, a wokół studzienek nowy asfalt już się zapada. a oni chcą stadiony budować? dla kogo? dla obecnego klubu? żeby on był na poziome to trzeba byłoby oczywiście zakupić gwiazdy piłkarskie dużego formatu. pewnie i za to miasto zapłaci...

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 13:44:40 [188.146.131.*] id:1549928  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    A jaki pociąg dojedzie z kibicami na ul.Północną? Jak pseudokibice np. z Wrocławia rozwalą po drodze na stadion pół Opola, wtedy Wiśnia zmądrzeje!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2018-01-22 14:15:19 [178.252.29.*] id:1549930  
    MatKus: Napisał postów [53], status [rozkręcił się] Reputacja
    No coś ty. Przecież kibice przyjeżdżają na mecz kibicować, a nie rozrabiać ;) Ale może faktycznie warto pomyśleć o jakiejś innej lokalizacji, w pobliżu jakiejś stacji? W sumie pola uprawne są w pobliżu stacji Gosławice, Groszowice, Grotowice, więc może któraś z tych lokalizacji będzie lepsza?
    2018-01-22 14:24:00 [188.123.204.*] id:1549932  
    denisw: Napisał postów [68], status [rozkręcił się] Reputacja
    Wyjdą na Opole Zachód i na stadion z buta. Aż tak daleko nie ma.
    2018-01-22 15:27:49 [165.225.72.*] id:1549939  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    beda dojezdzac samochodami/autobusami przez A4 albo brzeg. w tedy wiocha ocaleje
    2018-01-22 20:27:50 [194.29.180.*] id:1549968  
    bombastic: Napisał postów [129], status [wyjadacz] Reputacja
    Najlepsza lokalizacja to Groszowice ,tereny po byłej Cementowni Groszowice , jest stacja pkp i 3 drogi dojazdowe...
    2018-01-22 21:19:49 [83.4.240.*] id:1549980  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    no fakt, ale na razie nie biorą tego pod uwagę.....
    2018-01-23 10:06:51 [94.254.164.*] id:1549990  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Oj tam zaraz rozwalą
    2018-01-23 11:03:31 [83.0.250.*] id:1549995  
    oszukanymakaron: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    Stadion tak ulokują, żeby w czasie wolnym ( przed/po meczu ) można było zasilić finansowo np. Karolinke czy inne sklepy w Opolu, a w groszowicach jedynie zostaje bolko i abc przy głownej...
    2018-01-23 10:10:37 [94.254.164.*] id:1549991  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    A jakby tak pomyśleć o nowej lokalizacji niedaleko od obecnej wyciąć w pień działki obok stadionu teren fajny bliski torów największego osiedla oraz blisko centrum a działkowców przenieść na częstochowską

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-01-23 11:00:22 [83.0.250.*] id:1549994  
    oszukanymakaron: Napisał postów [13], status [nowy] Reputacja
    W miejscu o którym wspomniałeś, zaplanowano dużo inwestycję w infrastrukturę, więc odpada.
    2018-01-22 19:40:34 [194.29.180.*] id:1549959  
    norman: Napisał postów [782], status [rozpisany/na] Reputacja
    Czytając te wypociny hejterów stwierdzam że ludzie na forum to ciemne są i basta. Tylko Odra tylko północna na 15 tysi

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2018-01-22 20:17:17 [178.252.17.*] id:1549965  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    Sam żeś ciemna masa.Ty po prostu PARAFIANIN jesteś.
    2018-01-22 21:32:29 [188.146.166.*] id:1549985  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    norman! Nie bądź mądrzejszy od jajec Salomona.
    2018-01-22 21:19:50 [188.123.213.*] id:1549981  
    książe: Napisał postów [293], status [maniak] Reputacja
    a Dom Expo niech zrobią stadion, a i parking jest

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 21:18:13 [83.4.240.*] id:1549978  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    jak już budować stadion to taki z prawdziwego zdarzenia, na konkretną liczbę kibiców, a nie remontować ciasnotę, której koszty też będą niemałe, więc Północna jest bardzo dobrą koncepcją ...... moim skromnym zdaniem :)

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 17:44:28 [78.53.225.*] id:1549948  
    tomek86: Napisał postów [174], status [wyjadacz] Reputacja
    A jak kibole się wkurzą to co zostanie po karolince i kto ich tam będzie gonił?? Ten to ma pomysły!!!!! Niech u siebie na ogródku to postawi!!!!!!!

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 16:45:56 [188.117.151.*] id:1549947  
    Batman123456789: Napisała postów [113], status [ ! Troll ! ]
    Do czego ten stadion basen kryty zróbcie

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 16:34:39 [178.252.17.*] id:1549946  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    A po jakiego grzyba nam nowy stadion? Przecież oni i tak grać nie potrafią. A druga sprawa taka że nie widzę potrzeby wywalania publicznych pieniędzy na zbędne budowle które się będą dublowały.

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 15:29:48 [165.225.72.*] id:1549940  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    szkoda pieniedzy na nowy stadion. lepiej te pieniadze wydac na edukacje i sluzbe zdrowia. a oderka jak chce nowy stadion to niech go systemem gospodarczym za skladki swoich kibicow/czlonkow buduje

    Nick:
    Treść:
    2018-01-22 14:17:03 [94.254.145.*] id:1549931  
    just: Napisała postów [9], status [nowy] Reputacja
    niemacie na co kasy wydawac wybudujcie hospic jum

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-01-22 14:38:50 [194.29.180.*] id:1549933  
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Lamo nalezy im sie.