• 0
0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3103
  • Dodano: 2018-01-16 / 17:35
  • Komentarzy: 0

Osadzone wystawiły sztukę dla małych pacjentów USK

 
 
Osadzone wystawiły sztukę dla małych pacjentów USK

(Fot. Dżacheć)

Członkinie grupy teatralnej "Widno-kręgi" z Oddziału Zewnętrznego Aresztu Śledczego w Turawie wystawiły dziś w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym sztukę "Królewna Śnieżka". Dały tym samym mnóstwo uśmiechu pacjentom oddziału pediatrii.

- Panie przyjechały tu z przedstawieniem "Królewna Śnieżka", które napisała jedna z osadzonych, dopasowując oczywiście scenariusz do młodych odbiorców. W ten sposób osoby przebywające w areszcie poznają nowe wartości i - jednocześnie - mogą uzewnętrznić własne uczucia - tłumaczy por. Jakub Graczyk, zastępca rzecznika prasowego dyrektora Aresztu Śledczego w Opolu.

Małgorzata Lis-Skupińska, rzecznik szpitala, podkreśla, że każde "artystyczne odwiedziny" to dla maluchów duże przeżycie. - Zawsze się cieszymy, gdy ktoś wychodzi z podobną inicjatywą, bo to pozwala dzieciom zapomnieć o chorobie i leczeniu. Takich wydarzeń nigdy za wiele, bo przecież pacjenci stale się zmieniają, zatem każde widowisko jest niepowtarzalne - podobnie jak publika - słyszymy.

Jak sztukę odebrały dzieci? "Jest super!", "Jaka piękna księżczniczka!", "Ale panie mają fajne stroje" - usłyszeliśmy.

Jednocześnie Uniwersytecki Szpital Kliniczny zachęca wszystkich chętnych do kontaktu w sprawie kolejnych występów przed najmłodszymi pacjentami.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".