• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 5784
  • Dodano: 2018-01-09 / 20:24
  • Komentarzy: 1

  WOŚP w Opolu już gra! Koncert uczniów i pedagogów szkoły muzycznej

  (Fot. Dżacheć)

  (Fot. Czytelnik)

  Choć do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało kilka dni, to już dziś do charakterystycznych puszek można było wrzucać pierwsze datki. Wszystko to za sprawą pedagogów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

  - Przygotowaliśmy dziś dla opolan dwa koncerty. Na scenie pojawili się zarówno nasi uczniowie, jak i pedagodzy - mówi nam Dominik Tomasiak, nauczyciel gry na gitarze w opolskiej szkole muzycznej.

  Salę Koncertową PSM wypełniały dźwięki muzyki jazzowej, klasycznej, a nawet filmowej. - Pokazujemy w ten sposób, że szkoła muzyczna to nie tylko "klasyka", ale też inne rodzaje muzyki. Otwieramy się niejako na różne gusta mieszkańców, dając im możliwość posłuchania dobrej muzyki w dobrym wykonaniu - dopowiada Tomasiak.

  - Co istotne, wstęp był darmowy. Na koncert mógł wejść każdy, kto wrzucił datek do orkiestrowej puszki. Chcemy w ten sposób wesprzeć szczytny cel, jakim jest opieka medyczna nad najmłodszymi dziećmi - podsumowuje Katarzyna Kaczmarczyk, wicedyrektor placówki.

  Przypomnijmy, tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Najbliższa niedziela będzie dniem pełnym atrakcji. W programie przewidziano między innymi VI Opolski Bieg "Policz się z cukrzycą" oraz koncerty na Placu Wolności. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel.


  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-01-11 22:15:51 [83.5.125.*] id:1549424  
  MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
  "do końca świata i jeden dzień dłużej" ... :)

  Nick:
  Treść: