• 0
0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3103
  • Dodano: 2018-01-09 / 20:24
  • Komentarzy: 1

WOŚP w Opolu już gra! Koncert uczniów i pedagogów szkoły muzycznej

 
 
WOŚP w Opolu już gra! Koncert uczniów i pedagogów szkoły muzycznej
 <i> (Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

 <i>(Fot. Czytelnik)</i>

(Fot. Czytelnik)

Choć do 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało kilka dni, to już dziś do charakterystycznych puszek można było wrzucać pierwsze datki. Wszystko to za sprawą pedagogów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Opolu.

- Przygotowaliśmy dziś dla opolan dwa koncerty. Na scenie pojawili się zarówno nasi uczniowie, jak i pedagodzy - mówi nam Dominik Tomasiak, nauczyciel gry na gitarze w opolskiej szkole muzycznej.

Salę Koncertową PSM wypełniały dźwięki muzyki jazzowej, klasycznej, a nawet filmowej. - Pokazujemy w ten sposób, że szkoła muzyczna to nie tylko "klasyka", ale też inne rodzaje muzyki. Otwieramy się niejako na różne gusta mieszkańców, dając im możliwość posłuchania dobrej muzyki w dobrym wykonaniu - dopowiada Tomasiak.

- Co istotne, wstęp był darmowy. Na koncert mógł wejść każdy, kto wrzucił datek do orkiestrowej puszki. Chcemy w ten sposób wesprzeć szczytny cel, jakim jest opieka medyczna nad najmłodszymi dziećmi - podsumowuje Katarzyna Kaczmarczyk, wicedyrektor placówki.

Przypomnijmy, tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Najbliższa niedziela będzie dniem pełnym atrakcji. W programie przewidziano między innymi VI Opolski Bieg "Policz się z cukrzycą" oraz koncerty na Placu Wolności. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Feel.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-01-11 22:15:51 [83.5.125.*] id:1549424  
MGIEŁKA: Napisała postów [18086], status [VIP] Reputacja
"do końca świata i jeden dzień dłużej" ... :)

Nick:
Treść: