• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 3053
  • Dodano: 2018-01-06 / 12:46
  • Komentarzy: 0

Strażacy ochotnicy małym pacjentom

 
 
Strażacy ochotnicy małym pacjentom

(Fot. Małgorzata Lis)

Zabawki, puzzle, gry planszowe, kredki, mazaki, książeczki, a dla najmłodszych grzechotki i gryzaki - mimo że już po świętach, do najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu trafiły dziś prezenty. Przygotowali je i przywieźli strażacy ochotnicy z jednostek w Grodzisku, Starych Siołkowicach i Przechodu.

Każde odwiedziny na oddziale, czy strażaków, czy innych grup zawodowych mają zawsze duże znaczenie dla naszych pacjentów - mówi Dorota Wocka, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Chirurgii Dziecięcej. Dzieci będące w szpitalu, nietypowym środowisku dla siebie, czasem się nudzą, więc taka wizyta jest dla nich ogromną atrakcją i wielką radością, która daje dzieciom najważniejszy lek: uśmiech.

My tego nie możemy zapewnić, nie mamy go w ampułkach.Więc jeśli do nas ktoś do nas przychodzi i może wywołać uśmiechy na buziach chorych dzieci, to nic lepszego nie możemy sobie wymarzyć. Dziękujemy za każdą okazaną życzliwość, za każde odwiedziny, nie muszą być z prezentami, ważne jest to uatrakcyjnienie czasu dzieciom.

Paczki przygotowano w ramach ogólnopolskiej akcji "Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka". W Uniwersyteckim Szpitala Klinicznego rozdano ich około 50.

Przygotowaliśmy w sumie ponad 300 paczek - wyjaśnia Roman Gawlik, prezes OSP Grodzisko, koordynator akcji, do której przystąpiło sześć jednostek straży pożarnej. - Zastrzeżenie było jedno: by te rzeczy były nowe, więc bardzo nas cieszy, że nasi druhowie i ich rodziny były tak hojne. Najważniejsze, że wywołaliśmy radość u dzieci.

Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny przygotowali paczki dla pacjentów z 7 szpitali.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".