• Wyświetleń: 1800
    • Dodano: 2017-12-11 / 12:49

Berland wygrał na wyjeździe w Tychach

W ostatnim meczu w tym roku kalendarzowym, ekipa z Komprachcic zagrała z GKS Tychy. Mecz na wyjeździe okazał się wyśmienitym starciem dla drużyny Dariusza Lubczyńskiego. Wygrana 5:2 na parkiecie w Tychach, umacnia Berland na 7 miejscu w tabeli I ligi.

Mecz niefortunnie zaczął się dla przyjezdnych. Gospodarze od pierwszych minut przycisnęli i stwarzali sobie wiele okazji do strzelenia gola. W 8 minucie wynik spotkania otworzył Tomasz Bernat. Drużyna z Komprachcic nie poddała się tak łatwo. Kilka minut wyrównanej walki pozwoliły na odrobienie strat. Na remis kibice musieli jednak trochę poczekać, bowiem gola na 1:1 trafił dopiero w 16 minucie Roman-Ivan Shved. Na szczęście podopieczni Dariusza Lubczyńskiego poszli za ciosem i tuż przed przerwą podwyższyli na wyjazdowym parkiecie. Gola dla szatni zdobył w 20 minucie Markus Przywara.

Po zmianie stron było gorąco, a gra nabrało futsalowego tempa. Ponownie dobrze rozpoczęli miejscowi. W 23 minucie znów Tomasz Bernat znalazł celna drogę do bramki i po raz drugi pokonał golkipera Komprachcic. Na szczęście był to drugi i ostatni gol tej ekipy w tym spotkaniu. Chwilę później do siatki ponownie huknął Roman-Ivan Shved i dał prowadzenie swojej ekipie. Od tego momentu wyraźnie rysowała się przewaga ekipy z Opolszczyzny. W 28 minucie Arkadiusz Gibała wykorzystując asystę Zyli podwyższył na 4:2. Ostateczny cios zadał asystujący przy poprzedniej bramce - Adrian Zyla. W 35 minucie po przejęciu na własnej połowie trafił do pustej siatki gospodarzy, czym ustalił wynik końcowy na 5:2 na wyjeździe. Tym samym ekipa Dariusza Lubczyńskiego kończy zmagania ligowe w tym roku kalendarzowym plasując się na 7 miejscu w tabeli z dorobkiem 18 punktów.

2017-12-11 18:18:53 [89.74.189.*] id:1547991