• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3991
  • Dodano: 2017-12-18 / 12:25
  • Komentarzy: 0

  Świąteczne kolędowanie w Szczepanowicach w II dzień świąt

  (Fot. Archiwum)

  Wspólne kolędowanie przy żywej szopce już w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Na 800 lecie Opola Parafia św. Józefa w Opolu Szczepanowicach zapowiada, że będzie to wydarzenie szczególne.

  Wspólne uroczyste kolędowanie odbędzie się już po raz 19ty. -Tym razem będzie kolorowo, ciepło, jubileuszowo. Zaśpiewamy ku czci Matki Boskiej Opolskiej, specjalnie na tą 800 rocznicę. Temu szczególnemu wydarzeniu przewodniczyć będzie ks. biskup ordynariusz Andrzej Czaja. Liczę na to, że będzie naprawdę wyjątkowo - informuje ks. prałat Zygmunt Lubieniecki

  Podczas kolędy "Cicha Noc" zapłonie ponad 3000 sztucznych ogni. Przybywający na wydarzenie mogą zaparkować swoje samochody na parkingu kampusu Politechniki Opolskiej, który pomieści kilkaset pojazdów. Ksiądz Lubieniecki nie chce zdradzić całego planu uroczystości. Podkreśla jednak, że w ramach 800-nych urodzin naszego miasta przygotował coś specjalnego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, na wysokości 28 metrów dwie wieże kościoła św. Józefa połączy wielka oświetlona gwiazda betlejemska, która będzie widoczna w promieniu kilku kilometrów. -Nada piękny świąteczny klimat. Sądzę, że będzie warta zobaczenia na równi z naszą tradycyjną żywą szopką. - podkreśla Lubieniecki.

  Wielkie kolędowanie rozpocznie się o godzinie 15:30 na placu plebanijnym parafii św. Józefa w Opolu Szczepanowicach. Organizatorzy zachęcają do oderwania się na chwilę od świątecznego stołu, zebranie rodziny, znajomych i sąsiadów i wspólne spędzenie tych muzycznych chwil w klimatycznej otoczce żywej szopki.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".