• Wyświetleń: 2163
    • Dodano: 2017-12-08 / 21:37

Karpaty lepsze od UNI Opole

W piątek siatkarki UNI podejmowały we własnej hali Karpaty Krosno. Niestety, po zaciętym pojedynku, to przyjezdne cieszyły się z wygranego starcia 3:2 i wywiezienia punktów z Opola. Była to kolejna porażka z rzędu podopiecznych Patryka Fogla.

Mecz początkowo bardzo dobrze układał się dla ekipy z Opola. Pierwszy set to składne akcje pomarańczowej armii, które często kończyły się celnymi atakami. Pozwoliło to na wyjście na prowadzenie i skuteczne doprowadzenie wyniku do samego końca (25:20). Podobnie było także i w drugim secie, w którym miejscowe ponownie triumfowały. Mniejsza ilość błędów własnych przyczyniła się do lepszej skuteczności zarówno w ataku jak i w obronie. Wygranie 25:21 przez Uni to dawno nie widziane rezultaty, na które wierni kibice czekali od dłuższego czasu. Nie można jednak chwalić dnia, przed zachodem słońca.

W trzeciej partii pojawiły się właśnie błędy własne po stronie Opola i było już z górki...lecz dla przeciwników. Karpaty przycisnęły i pokonały opolanki 25:20. Czwartego seta identycznie zakończyły obie ekipy, ponownie z rezultatem dla Krosna 25:20. O zwycięstwie zadecydował tie-break. Niestety, stare siatkarskie porzekadło się sprawdziło. Kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Karpaty okazały się lepsze w dodatkowym secie i triumfowały 15:13 i w całym meczu 3:2.

Walka toczyła się do końca, lecz to rywalki zachowały zimną krew w decydujących momentach i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę.