• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1740
  • Dodano: 2017-12-10 / 15:00
  • Komentarzy: 0

Opolszczyzna aktywna społecznie

 
 
Opolszczyzna aktywna społecznie

Organizacje pozarządowe, społecznicy, wolontariusze mieli swoje wielkie święto 7 grudnia na gali "Opolszczyzna aktywna społecznie". Najlepsi dostali nagrody i wyróżnienia, było wiele ciepłych podziękowań i okazja do poznania niezwykłych osób, które swój czas poświęcają innym.

W opolskim Teatrze im. Jana Kochanowskiego nagrodzono laureatów trzech konkursów - "Barwy wolontariatu", "Społecznik Roku" i "Opolska Niezapominajka" - dla najlepszej organizacji pozarządowej w regionie.

Marszałek Andrzej Buła, otwierając galę mówił, że to wieczór wielkich uczuć. - Wy, swoją empatią i zrozumieniem drugiego człowieka, pozwalacie realizować się innym. Ale takie uczucie empatii najpierw musi się zrodzić w każdym pojedynczym człowieku. Wielkie brawa dla was wszystkich - mówił, zwracając się do laureatów i nominowanych w konkursach.

Tytuł "Opolskiej Niezapominajki 2016" otrzymały dwie organizacje z naszego regionu - Bank Żywności w Opolu oraz Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Wyróżnienia powędrowały do Partnerstwa Borów Niemodlińskich i Stowarzyszenia Opolski Projektor Animacji Kulturalnych. Jak co roku, oprócz nagród przyznanych przez kapitułę, swoją nagrodę przyznali internauci - otrzymała ją Ochotnicza Straż Pożarna w Dziergowicach.
Nagrody otrzymali także społecznicy. Kapituła Nagrody postanowiła "Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2016" przyznać trzy równorzędne nagrody. Jedną otrzymała Monika Witkowska - Kubas z Prudnika. Pomaga ona rodzinom doświadczającym przemocy domowej, utworzyła ośrodek wsparcia rodziny, a swoją pracę społeczną rozpoczynała jako wolontariuszka. Kolejna nagroda powędrowała do Bronisławy Meli z Wilkowa, która pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji lub cierpiącym, działa także w swoim środowisku wspierając kultywowanie tradycji ludowych. Trzecią, równorzędną nagrodę i tytuł społecznika otrzymał Piotr Orian ze Zdzieszowic. Prowadzi on rodzinę zastępczą i działa w stowarzyszeniu, zrzeszającym takie rodziny, działa w stowarzyszeniu "Nasze Dziedzictwo" w Żyrowej, inicjuje w swoim środowisku wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych

Ponadto Kapituła postanowiła przyznać dodatkowo trzy wyróżnienia, które otrzymali: Sebastian Kwoczała z Dziergowic - strażak OSP, Maria Farasiewicz z Głubczyc - nauczycielka i animatorka życia kulturalnego oraz Maria Żmija - Glombik z Walc, animatorka życia kulturalnego, działająca w Związku Kobiet Śląskich. Dodatkowo Kapituła zgodnie uznała, iż specjalne wyróżnienie zostanie przyznane i Johannie Kusch z Krapkowic, która ma 81 lat i od 25 lat jest przyjacielem Domu Pomocy Społecznej Anna w Krapkowicach.

W konkursie "Barwy wolontariatu", który organizowało Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, zwyciężyli wolontariusze Kluczborskiego Towarzystwa Pomocy Sprawnym Inaczej "Muminki", drugie miejsce zdobyły Melania Smykała i Magdalena Kula, uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu, a trzecie - wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie Centrum Opieki Paliatywnej "Betania". Wyróżniono Irenę Kowalczyk z Kluczborka, Mirosława Binieckiego z Kędzierzyna-Koźla oraz Barbarę Beuth.
Gali towarzyszyła debata ekspercka nt. wsparcia aktywności społecznej. Gwiazdą wieczoru była Monika Kuszyńska.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia