- Autor: Dżacheć
- Wyświetleń: 2449
- Dodano: 2017-12-08 / 08:16
- Komentarzy: 2
19-latek zapracował na 12 zarzutów, grozi mu 10 lat
W miniony poniedziałek oficer dyżurny Policji w Nysie został powiadomiony o włamaniu do pomieszczenia biurowego i magazynowego na terenie miasta. Jak ustalili funkcjonariusze, do włamania doszło w dniach 2- 4 grudnia. Łupem włamywacza padły głównie elektronarzędzia. Właściciel straty oszacował na ponad 6 000 złotych.
Kryminalni z Nysy szybko ustalili, że odpowiedzialnym za to przestępstwo może być 19-letni mieszkaniec dolnośląskiej wsi, przebywający na terenie miasta. W celu potwierdzenia podejrzeń, przeszukali pomieszczenia, gdzie aktualnie miał przebywać. Mundurowi znaleźli tam część skradzionych elektronarzędzi oraz silnik spalinowy do łodzi, pochodzący z włamania, do którego doszło w listopadzie. Mężczyzna został zatrzymany.
Zobacz także Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów
W trakcie wyjaśniania sprawy śledczy ustalili również, że 19-latek od września mógł włamać się do kilkunastu innych pomieszczeń na terenie Nysy. Na podstawie zebranego materiału, mężczyźnie postawiono 12 zarzutów kradzieży z włamaniem. Teraz musi liczyć się z karą do 10 lat pozbawienia wolności.
reklama
Forum
reklama
Najczęściej czytane
17 sierpnia
Policja prosi o pomoc w indentyfikacji psa i ustaleniu właściciela. Uwaga, drastyczne zdjęcia.18+
27 lipca
Śmierć 4-letniej dziewczynki w Gogolinie. Policja zatrzymała matkę
17 sierpnia
"Siódmy raz na pielgrzymim szlaku". Z Opola ruszyli w stronę Jasnej Góry
12 sierpnia
Za nami zaćmienie Słońca. Pochwalcie się swoimi zdjęciami
17 sierpnia
Granat moździerzowy na placu zabaw przy ulicy Niemodlińskiej. Na miejscu saperzy AKTUALIZACJA
23 sierpnia
Festiwal Ognia i Wody nad Jeziorem Nyskim. Tysiące widzów i widowiskowy pokaz
23 sierpnia
Domowa hodowla szczurów wymknęła się spod kontroli?Zwierząt może szybko przybywać

W dyskusji: 2