• Wyświetleń: 2987
    • Dodano: 2017-11-25 / 22:21

Gwardia kończy występy w Pucharze EHF

W sobotni wieczór opolscy szczypiorniści zmierzyli się na wyjeździe z drużyną RD Koper 2013. Rewanżowy mecz w ramach 3 rundy eliminacji Pucharu EHF niestety nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Mimo ogromnej walki i determinacji, podopieczni Rafała Kuptela przegrali w Słowenii 21:27. Tym sposobem Gwardia Opole odpadła w europejskich rozgrywkach pucharowych.

Początek meczu zdecydowanie należał do Gwardii. Wyjście na prowadzenie w pierwszych piłkach, nie zwiastowało końcowego wyniku. Świetna dyspozycja Adama Malchera sprawiała, iż opolanie naprawdę mogą zwyciężyć ze Słoweńską ekipą. Niestety marzenia szybko zostały sprowadzone na ziemię. Po wykorzystanej przerwie przez trenera gospodarzy, duch walki powrócił w ciała naszego przeciwnika. Szybko doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie. Miejscowi świetnie spisywali się w końcowej fazie tej partii, lecz dobrą grę prezentowali także i zawodnicy z Opola. Po prostu tego dnia ekipa Kopra była lepsza. I to ona schodziła na przerwę z dużą zaliczką punktową (15-9).

Druga połowa była wyrównana. Mimo walki i czasem bramki za bramką, to i tak nie udało się dogonić przeciwników, na tyle, aby wygrać to spotkanie. Gwardziści robili wszystko co w ich mocy, aby pokrzyżować plany miejscowych na zwycięstwo. Mateusz Jankowski próbując podnieść morale drużyny, wyśmienicie kierował ekipą z Opola. Niestety rywale byli za daleko, by móc mówić o jakiejkolwiek szansie na chociażby remis. Dodatkowo czerwona kartka, którą ujrzał Kamil Mokrzki, nie pomogła drużynie Rafała Kuptela. Końcówka to popis miejscowych, którzy efektownie rozegrali to spotkanie, doprowadzając do tak wysokiej wygranej, która pozwoli na wykluczenie naszej ekipy z rozgrywek. W Opolu Gwardia wygrała 30:25. Mecz w Słowenii mogliśmy przegrać 5 bramkami - byłyby wtedy rzuty karne. Niestety Gwardia nie obroniła pięciobramkowej przewagi. Ostatecznie RD Koper zwyciężył 27-21 i zagwarantował sobie w ten sposób udział w fazie grupowej Pucharu EHF.

2017-11-27 08:17:46 [188.146.133.*] id:1547294
    GRZEŚ 17: Napisał postów [195], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    O zwycięstwie przede wszystkim zadecydowali sędziowie.