• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1727
  • Dodano: 2017-11-23 / 17:31
  • Komentarzy: 2

Policjanci z Brzegu na zawodach Taekwon-do w Anglii

 
 
Policjanci z Brzegu na zawodach Taekwon-do w Anglii
 <i>(Fot. Policja)</i>

(Fot. Policja)

Policjanci z brzeskiej komendy - asp. szt. Marek Wyka i st. asp. Mateusz Rojowski - to dwaj spośród 44 reprezentantów Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do. Swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować na międzynarodowej arenie w Wielkiej Brytanii. Tam na 33 matach rywalizowało 1600 zawodników i zawodniczek. Asp. Wyka pojechał jako trener i sekundant polskiej drużyny, a asp. Rojowski zmierzył się z przeciwnikami na macie. W walkach drużynowych, na podium, zajął 3 miejsce.

Intercontinental British Taekwon-do Championship to największa na świecie impreza skupiająca zawodników i zawodniczki Taekwon-do tradycyjnego. Polskę reprezentowało 44 zawodników, a wśród nich 6 z Opolskiego Klubu Sportów Walki. To klub, w którym od wielu lat brzescy policjanci, asp. szt. Marek Wyka i st. asp. Mateusz Rojowski, trenują Taekwon-do i swoje umiejętności przekazują młodszym. W służbie obaj są instruktorami taktyk i technik interwencji i wielokrotnie angażowali się w szkolenia z samoobrony dla młodzieży i kobiet. Policjanci cały czas podnoszą swoje kwalifikacje, a dzięki dążeniu do wyznaczanych sobie celów, ich osiągnięcia są coraz bardziej imponujące.

W tym roku Marek Wyka i Mateusz Rojowski zakwalifikowali się do Kadry Narodowej Polskiej Federacji Taekwon-do i mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na brytyjskiej arenie. W Wielkiej Brytanii w hali Birmingham Arena na 33 matach rywalizowało 1600 zawodników i zawodniczek z Europy, Ameryki Północnej, Australii i Oceanii. To ogromne wyróżnienie, ale przed wszystkim wyzwanie dla naszym policjantów. Asp. Rojowski pojechał by walczyć w wadze ciężkiej, w której jest wielokrotnym mistrzem Polski Taekwon-do. Natomiast asp. Wyka, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i umiejętnościom, pojechał jako jeden z trzech trenerów polskiej reprezentacji. Marek Wyka podczas walk naszej drużyny pełnił, ważną dla zawodników, rolę sekundanta. Doradzał i pomagał w przerwach między rundami. Podpowiadał i przekazywał swoją wiedzę, która mogła się przydać w walce z przeciwnikiem.

Polska reprezentacja na międzynarodowej arenie zdobyła 22 medale. Na podium również uplasował się nasz policjant st. asp. Mateusz Rojowski. Wspólnie z kolegą z Opolskiego Klubu Sportów Walki Pawłem Klimczakiem w walkach drużynowych seniorów zdobyli brązowy medal.

Przed Markiem Wyką i Mateuszem Rojowskim kolejne wyzwania zaliczające się do cyklu Pucharu Polskiej Federacji Taekwon-do. Jeszcze w tym roku - 16 grudnia w Grodkowie - odbędą się Mistrzostwa Opolszczyzny. Na początku przyszłego roku zawodnicy z Opolskiego Klubu Sportów Walki staną do rywalizacji o puchar Wielkopolski i Dolnego Śląska. Po tych imprezach czeka ich najważniejsze wyzwanie - Mistrzostwa Polski - które wyłonią Kadrę Narodową na kolejny sezon.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-11-23 21:09:57 [46.134.49.*] id:1546871  
Polpha: Napisał postów [7882], status [VIP] Reputacja
Na pierwszym zdjęciu po lewej to Polak

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2017-11-23 23:01:47 [94.254.148.*] id:1546880  
tippmann: Napisał postów [5675], status [VIP] Reputacja
Tak,to "Olisabebe";)