• Autor: Sportowy Krecik
    • Wyświetleń: 1747
    • Dodano: 2017-11-19 / 09:43

Uni przegrało po tie-breaku

W sobotnim meczu na wyjeździe, siatkarki uniwersyteckiej drużyny, zmierzyły się z Jockerem Świecie. Zwycięzcę tego pojedynku musiał wyłonić tie-break, który niestety należał do gospodyń. Przegrana 2:3 to kolejna porażka podopiecznych Patryka Fogla w tym sezonie.

Uni Opole ciężko przygotowywało się do tego spotkania. Wyjazd do Świecia to trudne wyzwanie, które uniwersyteckie dziewczyny wykonały, lecz urwały tylko jeden punkt. Mecz bardzo ostro rozpoczęły gospodynie. W pierwszej partii to one górowały na własnym parkiecie i wygrały 25:19.

W drugim secie także dominowały zawodniczki Jockera. Pokonując opolanki 25:14 zdobyły prowadzenie 2:0 w setach i chciały jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Jednak podopieczne Patryka Fogla się nie poddały. Trzeci set to właśnie Uni wywalczyło na swoją korzyść. Triumfując 25:21 pokazały, iż tanio siły nie sprzedadzą, a akcje, poprzez które zdobywały punkty, napawały optymizmem. Nie inaczej było i w czwartym secie, który także był po stronie pomarańczowej armii. Zwyciężając 25:19 doprowadziły do remisu.

Wynik miał rozstrzygnąć dodatkowy set. Niestety w tie-breaku lepsze okazały się rywalki ze Świecia. O mały włos, a nie sprawdziłoby się siatkarskie porzekadło, o tym, iż kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Zawodniczki z Opola walczyły do ostatniej piłki, lecz w końcówce to miejscowe urwały decydujące punkty i górowały przed własną publicznością 15:12.

Ostatecznie Joker Świecie wygrał 3:2 z Uni Opole, a nasze siatkarki, muszą pogodzić się ze zdobyczą tylko jednego oczka.