• Dodano: 2017-11-11 / 23:49
    • Komentarzy: 1

Gwardia wygrała w Głogowie jednym punktem

(Fot. Archiwum)

Gwardziści w sobotnim meczu na wyjeździe zmierzyli się z Chrobrym Głogów. Trzeci mecz na Dolnym Śląsku i trzecie zwycięstwo nad tą drużyną, to potwierdzenie, iż Gwardia jest dobrze przygotowana po krótkiej przerwie rozgrywkowej. Triumf z Chrobrym 24:23 to fenomenalna gra opolskich szczypiornistów.

W sobotę Gwardia Opole wyjechała na mecz do Głogowa. Powrót na parkiety Superligi to wyzwanie, które wzorowo zaliczyli podopieczni Rafała Kuptela. Już w początkowych fazach meczu było widać dominację na wyjazdowym parkiecie. Dobra interwencje Malchera w bramce z połączeniem, w końcu, celności strzeleckiej naszych defensorów umożliwiła oglądanie ciekawego widowiska. Miejscowi jednak nie tak łatwo oddali opolanom punkty. Szybko wyrównali i od połowy pierwszej części toczyła się walka łeb w łeb. Przed przerwą to opolska ekipa zanotowała minimalne straty, lecz potrafiła podnieść się i ponownie wyrównać. Opolscy szczypiorniści do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzenie 11:10.

W drugiej części tego spotkania, znów były emocje jak w kalejdoskopie. Najpierw podwyższyliśmy prowadzenie, by potem stracić je na rzecz gospodarzy. Na szczęście walka wróciła na dobre tory. Opolanie przypomnieli sobie jak rozgrywali poprzednie swoje mecze w Głogowie i tym razem także nie zawiedli. Gwardia poszczyciła się serią celnych ataków i ponownie objęła prowadzenie. Na chwilę przed końcem rywale wyrównali i szykował się nerwowy finisz. Na szczęście opolanie z zimną krwią zadali ostateczny cios, którego miejscowi już nie obronili. Na ogromną pochwałę w ty meczu zasługuje Patryk Mauer, który pokonał przeciwników aż 12 razy w tym meczu. Ostatecznie Gwardia Opole wygrała z Chrobrym Głogów 24:23 i powraca do domu z cennymi punktami.

2017-11-13 11:18:03 [80.50.123.*] id:1546339
    brudna wiedźma: Napisała postów [8], status [nowy] Reputacja
    a sportowy krecik to nie odróżnia punktów od bramek. Polecam wybrać się na jakiś mecz i douczyć bo wstyd.