• Wyświetleń: 3537
    • Dodano: 2017-11-04 / 17:16
    • Komentarzy: 7

Odra wygrała z Tychami

W 16 kolejce Nice I Ligi Odra Opole podejmowała przed własną publicznością GKS Tychy. Skromny, lecz zwycięski wynik 1:0 to siódma wygrana niebiesko-czerwonych na własnym terytorium.

Mecz od samego początku zdominowali gospodarze. Pierwsze strzały na bramkę rywala niestety okazywały się niecelne. W 26 minucie Gabriel Nowak uderzeniem z główki pokonał golkipera przyjezdnych. Było to pierwsze i jak się później okazało, jedyne trafienie w tym starciu. Odra poszła za ciosem i dalej atakowała. Kilka strzałów ponad bramkę, niecelne próby w światło oraz obronione uderzenia przez Rafała Dobrolińskiego - to bilans natarć podopiecznych Mirosława Smyły do przerwy.

W drugiej części gry to tyszanie mocniej przycisnęli. W porównaniu do premierowej odsłony, po przerwie kibice mogli zaobserwować wyrównane widowisko. Zmiana w opolskiej klatce, gdzie przed swoją publicznością zaprezentował się Mateusz Kuchta, to moment przełomowy w tym starciu. Od tego momentu Tychy atakowały można powiedzieć drzwiami i oknami, lecz znakomicie spisał się wyżej wspomniany golkiper miejscowych i nie pozwoli na wyrównanie wyniku. Odra uzbierała siły i w końcówce ponownie atakowała. Niestety niebiesko-czerwoni nie zdołali podwyższyć prowadzenia i mecz zakończył się skromnym wynikiem 1:0. Ostatecznie opolanie wywalczyli w tym spotkaniu 3 punkty, a tyszanie wracając do domu powinni się cieszyć, iż nie skończyło się większymi "batami" w sobotnim spotkaniu.

2017-11-04 17:31:35 [46.134.10.*] id:1545811
    Polpha: Napisał postów [9434], status [VIP] Reputacja
    Świetnie! Jedziemy dalej. Jeszcze kilka pkt i spokojne utrzymanie.