• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2605
  • Dodano: 2017-10-19 / 11:49
  • Komentarzy: 0

Tancerki Ramady wracają z medalami Mistrzostw Europy

 
 
Tancerki Ramady wracają z medalami Mistrzostw Europy

(Fot. Archiwum prywatne)

Stanęły do walki ze 140 innymi zawodnikami i pokazały na co je stać. Wracają ze srebrnym i brązowym medalem Mistrzostw Europy w Akrobatyce Powietrznej

Zawody European Championship of Air Power Athletics 2017 odbyły się w dniach 14-15 października na Słowacji. Tancerki akademii tańca Ramada w Opolu weszły w skład wyselekcjonowanej kadry narodowej powołanej przez Polish Federation Air Power Athletics, pod okiem prezesa Anne-Marie Kot. Reprezentantki Wiktoria Haczkiewicz i Marta Szyłak stanęły na podium w dwóch kategoriach: Pole Sport oraz Aerial Hoop.

- Jest to dla nas wielki sukces. Są to zawody na poziomie międzynarodowym i wystartowaliśmy w nich już nie jako klub, ale jako reprezentacja Polski - mówi Elżbieta Podejko-Duda, dyrektor Ramady. - Nie można mylić Pole Sport z Pole Dance. W Pole Sport trzeba mieć opanowane zaawansowane figury, jest to tzw. akrobatyka na drążku pionowym. Natomiast Aerial Hoop to pokaz akrobatyczny na podwieszonym kole - dodaje.

Doświadczenie uzyskane na Słowacji zapewne zmotywuje zawodniczki do dalszej walki. Kolejny przystanek to Mistrzostwa Świata, które odbędą się już 9-10 grudnia w Lublinie.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia