• Dodano: 2017-10-15 / 20:59
    • Komentarzy: 3

Gwardia w kolejnej rundzie Pucharu EHF

(Fot. Ścisło)

W niedzielnym meczu Gwardia Opole podejmowała przed własną publicznością Benficę Lizbona. Po porażce w Portugalii czas na rewanż, który w wyśmienitym stylu wykorzystali nasi szczypiorniści. Opolanie wygrali 26:21 i w wielkim stylu awansowali do kolejnej rundy eliminacji Pucharu EHF.

Rewanżowy mecz 2. rundy eliminacji Pucharu EHF znakomicie układał się dla gospodarzy od samego początku. Miejscowi grając z bagażem odrobienia 4 punktów, bowiem przegrali oni na wyjeździe 24:28, wyśmienicie spisywali się tego dnia we własnej hali. Już w pierwszej połowie zdołali wyjść na kilku bramkowe prowadzenie, które skutecznie utwierdzało wszystkich kibiców, iż to gwardziści mogą z tego starcia wrócić z tarczą. I tak też było, lecz nie stało się to od razu. Lizbończycy zdołali wyrównać i na chwilę przed końcem połowy to oni wyszli na prowadzenie (10:12).

Do drugiej części tego meczu opolanie podeszli z jeszcze bardziej zaciśniętymi zębami i wolą walki , ponieważ musieli odrobić już 6 bramek, żeby awansować dalej. Kwestia własnej hali i trybun wypełnionych po brzegi wraz z głośnym dopingiem była jednak po naszej stronie. Gwardziści chcąc udowodnić, iż mają predyspozycje do walki w Pucharze EHF doprowadzili do remisu i stopniowo wychodzili na przewagę. Fantastycznie w tym meczu bronił nasz golkiper Adam Malcher, który wielokrotnie ratował opolską ekipę przed natarciami przeciwnika. Ostatecznie Gwardia wygrała z Benficą 26:21 i awansowała do kolejnej rundy eliminacji Pucharu EHF.

GRZEŚ 17: Napisał postów [195], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Mecz był naprawdę emocjonujący a A MALCHER udowodnił że zasługuje na miejsce w reprezentacji.