• Autor: Seeb
    • Wyświetleń: 1468
    • Dodano: 2009-01-21 / 11:23
    • Komentarzy: 14

    Koniec dwóch klubów PIS w radzie

    Od kilku miesięcy w opolskiej Radzie Miasta mieliśmy dwa kluby radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wszystko przez nieporozumienia, jakie narosły pomiędzy członkami obu klubów.

    Ten "drugi", nieformalny klub z Jarosławem i Ryszardem Ostrowskim na czele nie potrafił się dostosować do poleceń i założeń programowych kolegów z partii. Taka sytuacja to prawdziwe kuriozum. – To była pewnego rodzaju tarcza dla Platformy – twierdzi Patryk Jaki – Panowie Ostrowscy i Halina Dąbrowska głosowali zawsze po myśli PO. To dzięki ich głosom przeszedł budżet a prezydent Zembaczyński uzyskał absolutorium. Gdyby radni głosowali tak jak my, to prezydent by go nie otrzymał.

    Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie

    Na początku interweniował Sławomir Kłosowski – szef PiS na Opolszczyźnie. To on próbował nawrócić Ostrowskich, jednak bezskutecznie, nikt nie chciał wykonywać jego poleceń. Wreszcie spór zażegnał sekretarz generalny partii – Jarosław Zieliński, który wydał oświadczenie, iż panowie Ostrowscy nie są członkami Prawa i Sprawiedliwości – oświadczył Arkadiusz Szymański. W dodatku nie mają prawa do używania znaków i symboli kojarzonych z partią.

    - Gdyby mimo wszystko radni próbowali wykorzystywać symbole partii, to grozi im proces karny – ostrzegają radni Jaki i Szymański.

    Ponadto od tej decyzji członkowie byłego już, drugiego klubu PiS nie mogą się odwołać. - To przecież Platforma Bis – podkreśla Jaki. Pikanterii dodaje fakt, że za Jarosławem Ostrowskim węszy CBŚ – zauważają radni. Co zrobią byli już członkowie PiS-u? Byli koledzy twierdza, że Ci są nieobliczalni…

    Zobacz takze Autostrada A4. Dwa zdarzenia. Poważne utrudnienia

    - Jestem zaskoczony, o całej sytuacji dowiedziałem się z mediów – przyznaje Jarosław Ostrowski. Nikt się do mnie z oficjalnym pismem nie zwrócił. Ja mam dokumenty podpisane w październiku przez Jarosława Kaczyńskiego, że jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości - zapewnia. Radny odpiera również zarzuty jakoby przez niego i Ryszarda Ostrowskiego przegłosowano absolutorium dla Ryszarda Zembaczyńskiego – Oboje wstrzymaliśmy się od głosu - więc gdzie tu niepoprawność polityczna z naszej strony. Poza tym taka decyzja jak absolutorium powinna być merytoryczna a nie polityczna. Pytałem na Komisji Rewizyjnej czy są jakieś przesłanki, by nie udzielić absolutorium – dodaje.

    Ostrowski nie zamierza się poddawać. Jak przyznaje, jeśli dostanie oficjalne pismo w sprawie wyrzucenia z partii, to się odwoła. Na razie nie ma od czego.

    rep: JJ
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2009-01-26 10:51:01 [83.22.34.*] id:139011  
    pokusa: Napisał postów [179], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    No, jakby mnie odrywali od pełnego koryta, też bym się kłóciła :)

    Nick:
    Treść:
    2009-01-24 01:22:38 [84.10.187.*] id:138379  
    aa: jaki ty się już lepiej nie udzielaj,bo cię wszyscy znają po twoich wyczynach na forach tfuu

    Nick:
    Treść:
    2009-01-22 21:54:12 [79.234.236.*] id:137627  
    bayerolk: Napisał postów [127], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    PIS = PIC I SLEPAC xD

    Nick:
    Treść:
    2009-01-22 16:59:33 [89.76.235.*] id:137428  
    niszczyciel: Grabarze Odry

    Nick:
    Treść:
    2009-01-21 23:37:45 [83.4.39.*] id:137157  
    djscoot: Jaki ojciec t(J)aki syn

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-01-22 14:13:22 [145.237.93.*] id:137275  
    mitsurugi12: Napisał postów [245], status [maniak] Reputacja
    "nie daleko spada jabłko od jabłoni" ... i masło maślane :D
    2009-01-21 19:43:36 [94.254.189.*] id:137070  
    kudłaty: Napisał postów [262], status [maniak] Reputacja
    jak zawsze się kłócą o pietruszkę, a dietka na konto płynie.... panowie radni może już starczy tej błazenady i wzięlibyście się za robotę... wstyd mi za was :/

    Nick:
    Treść:
    2009-01-21 14:38:38 [195.205.193.*] id:136915  
    luxusowy: Napisał postów [22638], status [VIP] Reputacja
    Swinie siedzą w korycie...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2009-01-21 15:32:23 [87.205.176.*] id:136937  
    Next: Napisał postów [519], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dokładnie
    2009-01-21 18:22:54 [89.76.232.*] id:137021  
    ~~_puzon: Świnie i Jaki,heh
    2009-01-21 13:48:01 [217.197.70.*] id:136899  
    meduza: Napisała postów [604], status [rozpisany/na] Reputacja
    YYYeeeaaaa (rodeo) trzymać się mocno pazurami stołka choćby nie wiem co! iiiiiichhaa

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2009-01-21 13:55:03 [83.28.198.*] id:136903  
    misiek0014: Napisał postów [8288], status [VIP] Reputacja
    jaba daba du...buhahahaha...
    2009-01-21 16:27:28 [77.253.163.*] id:136968  
    malinOowa: Napisała postów [86], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    grzana xD
    2009-01-21 16:01:01 [84.10.147.*] id:136950  
    keiko: Napisała postów [-4294957983], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    dajcie spokój z pisaniem o tych kiepach,polityki wszędzie pełno,jeszcze tu był ostatni bastion,a teraz co? Nie róbcie nam tego kochani admini

    Nick:
    Treść: