• Wyświetleń: 2161
    • Dodano: 2017-10-09 / 11:53

UNI Opole wygrało na inaugurację

Uniwersytecka drużyna siatkówki w swoim inauguracyjnym meczu w I lidze zwyciężyło na wyjeździe w Krośnie. Wygrana z tamtejszymi Karpatami 3:2 po tie-breaku to "horror z happy endem", jak określają miłośnicy klubu.

Wyśmienicie rozpoczęte spotkanie przez opolanki dało prowadzenie w pierwszych setach. Gładko wygrane premierowe starcie 19:25 zapowiadało ciekawe widowisko. Tak też się stało, lecz mecz nie należał do łatwych. Rywalki bardzo dobrze przygotowały się na walkę z beniaminkiem i "tanio skóry nie sprzedały". Mimo iż, w drugim secie także triumfowały przyjezdne (22:25), to dalsza gra była już zaskoczeniem dla wszystkich kibiców. Siatkarskie porzekadło głosi, iż nie wygrywając 3:0 przegrasz 2:3. lecz to przysłowie nie sprawdziło się tym razem. Żeby było ciekawiej to opolanki nie wygrały tego spotkania tak łatwo.

Miejscowe w trzecim secie odwróciły wynik na tablicy i triumfowały 25:22. Także czwarty set należał do Krosna, tym razem wygrały 25:20. Remis w setach oznaczał, iż zwycięzcę tego spotkania wyłoni tie-break. Na szczęście opolanki zmotywowane do wywiezienia cennych punktów z trudnego terenu w dodatkowej części gry zaprezentowały się wyśmienicie. Zdobywając przewagę punktową z zimną krwią pokonały Karpaty 15:10. Ostatecznie podopieczne Patryka Fogla wygrały ciężki mecz 3:2 z Karpatami Krosno i wracają do Opola z pierwszymi punktami na swoim koncie. Mecz inauguracyjny zatem można zaliczyć do udanych przez drużynę uniwersytecką, która stawia swoje początkowe kroki w I lidze siatkówki kobiet.

Kolejny mecz siatkarki UNI Opole rozegrają już w najbliższy piątek na wyjeździe w Szczyrku.

2017-10-09 21:28:45 [46.134.187.*] id:1544453
    Polpha: Napisał postów [9439], status [VIP] Reputacja