• Wyświetleń: 2908
    • Dodano: 2017-10-01 / 12:09
    • Komentarzy: 10

Odra przegrała na wyjeździe w Głogowie

W 11. kolejce Nice I Ligi Odra Opole pojechała na wyjazd do Głogowa. Mecz z tamtejszym Chrobrym określany jako spotkanie na szczycie okazał się lepszy w wykonaniu miejscowych. Wygrana gospodarzy 2:0 to strata punktów dla drużyny z Opola, o które można było powalczyć jak równy z równym. Tak się jednak nie stało.

Obie bramki padły w końcówce, tyle że po jednej na każdą połowę. Niewątpliwie był to ciężki mecz na wyjeździe, z którego opolanie muszą wyłonić wnioski na dalszą część sezonu. Trudna pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Mirosława Smyły i widocznie lepiej przygotowani do tego starcia gospodarze dało obraz zaciętej walki, lecz to miejscowi stwarzali sobie więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramek. Niestety dobre parady Tobiasza Weinzettela musiały kiedy ustąpić. Opolanin niestety skapitulował na 3 minuty przed przerwą. W 42 minucie z podyktowanego dla Głogowa rzutu karnego, bramkę na prowadzenie zdobył Mateusz Machaj.

Po zmianie stron wciąż na murawie było gorąco. Strzelona bramka przed przerwą zmotywowała opolan do atakowania i jeszcze silniejszej pracy nad wyrównaniem. Niestety nie udało się Odrze doprowadzić do remisu, ani chociaż raz strzelić w taki sposób, aby piłka przekroczyła linię bramki rywala. Znów w wyśmienitej formie musiał prezentować się Tobi, który od kilkunastu sekund od wznowienia gry ratował swoją drużynę przed utrata gola. Od 73 minuty mecz na wyjeździe Odra grała w dziesiątkę, ponieważ czerwony kartonik ujrzał Jakub Habusta. Głogowianie przycisnęli w końcówce i niestety, w doliczonym czasie gry podwyższyli na 2:0. Autorem futbolowego nokautu był Damian Kowalczyk. Odra przegrała w ten sposób mecz w Głogowie 0:2 i musi pogodzić się z porażką z rywalem, u którego można było pokusić się nawet o 3 punkty.

Kolejny mecz Odra rozegra już za tydzień w Opolu z Bytovią Bytów.

2017-10-02 06:49:33 [165.225.72.*] id:1543849
    dontomasso: Napisał postów [4259], status [VIP] Reputacja
    i poplynela oderka. szkoda kazdego grosza na tych amatorow. lepiej te pieniadze przeznaczyc na edukacje albo szpitale. wiecej bedzie pozytku z tego

2017-10-01 19:53:14 [83.30.83.*] id:1543824
    coolerr: Napisał postów [12933], status [VIP] Reputacja
    Śląsku Kochany Klubie Nasz..Pzd. z Wrocławia..Orlik-Pamiętamy..