• Wyświetleń: 4079
    • Dodano: 2017-09-02 / 21:07

Wyśmienity początek Gwardii w nowym sezonie

KPR Gwardia Opole w meczu 1 kolejki PGNiG Superligi sezonu 2017/18 zmierzyła się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. Wygrana 31:22 cieszy podwójnie, bowiem mecz rozegrany został na wyremontowanej hali, która od tego meczu stała się "domem" dla Gwardzistów.

Gwardia od samego początku zdominowała to spotkanie. Mimo presji nowego miejsca i pierwszego oficjalnego meczu w zmodernizowanej hali "Okrąglak", opolscy szczypiorniści poradzili sobie bez problemu. Od początku było widać dobre przygotowanie do walki w tym sezonie, jak również świeżość gry, po dłuższej przerwie rozgrywkowej. Kibice zgromadzeni tego dnia na hali byli pod wrażeniem obiektu, jak i samej gry na jego parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:9 dla gospodarzy.

Mimo, iż w drugiej odsłonie goście z Piotrkowa Trybunalskiego próbowali podgonić wynik, to i tak nie udało im się wystarczająco zbliżyć do Gwardzistów. Opolanie zwyciężyli 31:22 w tym spotkaniu i tą wygraną otworzyli występy w nowym sezonie 2017/18 w PGNiG Superlidze. Inauguracja tego sezonu, jak i oficjalne otwarcie hali widowiskowo-sportowej zatem można zaliczyć do udanych i wpisać w karty historii.

Następny mecz już za tydzień w Elblągu z tamtejszymi Meblami Wójcik.

2017-09-04 07:37:33 [188.146.32.*] id:1541678
    GRZEŚ 17: Napisał postów [194], status [starszy wyjadacz] Reputacja