• Autor: Joanna_eM
    • Wyświetleń: 22452
    • Dodano: 2017-08-09 / 18:51
    • Komentarzy: 49

    Jakie imiona opolanie nadają swoim dzieciom?

    Jakie imiona opolanie nadają swoim dzieciom?

    (fot. archiwum)

    Dane Urzędu Stanu Cywilnego w Opolu wskazują, że lubimy tradycyjne imiona. Hanna i Jakub to imiona, które były najbardziej popularne w 2016 roku, ale dane za kilka miesięcy 2017 roku wskazują, że w przypadku dziewczynek może nastąpić zmiana liderki.

    W wykazie od stycznia do trzeciego sierpnia przoduje imię Zofia. Według danych za kilka miesięcy 2017 roku takie imię nadano 54 dziewczynkom.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Na drugim miejscu plasuje się Jakub z liczbą urodzeń 49. Trzecie miejsce zajmuje Hanna z liczbą 47 (liderka w 2016 roku), dalej Maja z liczbą 45 urodzeń. Dopiero na piątym miejscu znalazł się przedstawiciel imienia męskiego, czyli Jan. Chłopców o takim imieniu urodziło się w tym roku 45. Kolejna jest Julia z wynikiem 43. Tyle samo chłopców przyszło na świat w 2016 roku i rodzice postanowili nadać mu imię Antoni. Dziewiąte i dziesiąte miejsce zajmują także chłopcy: Kacper z wynikiem 35 i Franciszek z liczbą 34 urodzeń.

    W ubiegłym roku liderką była Hania. Takie imię nadano 88 dziewczynkom. Drugie miejsce zajął Jakub (81 urodzeń), a trzecie Julia (75 urodzeń). Czwarte najczęściej nadawane imię to Antoni (66 chłopców), a piąte Zofia z liczbą 62 urodzeń. Kolejne miejsca zajęli Szymon i Franciszek (po 59 urodzeń). Ósme najczęściej nadawane imię w 207 to Zuzanna (55 urodzeń), dalej Emilia (51 urodzeń) i Amelia (50 urodzeń).
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-08-10 20:40:26 [94.254.146.*] id:1539701  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    no i pięknie koniec z kretyństwami typy dżesika dżonatan alan alex Oscar. Mamy piękne imiona po co tak niszczyć dzieciom życie nazywają je jak pieska czy kotka

    Nick:
    Treść:
    2017-08-10 09:54:32 [176.111.138.*] id:1539611  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    Zbyszek i Zbigniew to to samo ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [28]
    2017-08-10 09:57:22 [178.37.55.*] id:1539612  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    niii... Zbysiu to to samo co Zbychu
    2017-08-10 10:04:05 [176.111.138.*] id:1539613  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    stary zjechoł do kaczylandi :D bondziorno :D
    2017-08-10 10:04:58 [178.37.55.*] id:1539614  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    zdrastwujtie tawarisz
    2017-08-10 10:05:43 [176.111.138.*] id:1539616  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    zaro siem byde narkotyzował i alkoholizował
    2017-08-10 10:06:43 [178.37.55.*] id:1539617  
    [moderacja]: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-7]
    2017-08-10 10:06:52 [176.111.138.*] id:1539618  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    oglądałeś trainspotting 2?
    2017-08-10 10:08:13 [178.37.55.*] id:1539619  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    nii.. jakieś Transporter coś widziałem co audikami jeździli :)
    2017-08-10 12:18:21 [176.111.138.*] id:1539622  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    niii to je o ćpunach z edynburga jedynka była dobra tero 2 obejrze
    2017-08-10 12:19:48 [178.37.55.*] id:1539623  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    BLOW żejś oglondoł?
    2017-08-10 12:35:13 [176.111.138.*] id:1539624  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    tak , requiem dla snu itd :D kiedyś lubiłem takie filmy
    2017-08-10 12:35:38 [176.111.138.*] id:1539625  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    albo że ,,życie ma sens''
    2017-08-10 12:38:46 [178.37.55.*] id:1539626  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    a Gdzie jest Nemo widziołeś :)
    2017-08-10 12:42:15 [176.111.138.*] id:1539627  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    widziołem :)
    2017-08-10 12:42:48 [178.37.55.*] id:1539628  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ja chyba czi razy :)
    2017-08-10 12:44:43 [176.111.138.*] id:1539629  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    teraz w trasie poznałem gościa co był 15 lat pilotem samolotów myśliwskich mig20 F16 qwa koleś jest mistrz nawet znał tych co się rozfanzolili w smoleńsku , pytałem go o przyczynę i ją znam :D :D:D
    [-4]
    2017-08-10 12:46:13 [178.37.55.*] id:1539630  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    działo magnetyczne?
    2017-08-10 12:47:13 [178.37.55.*] id:1539631  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    ja po grudzie tesz mogem być pilotem F16 i znać Kaczyńskiego :P
    2017-08-10 12:48:01 [176.111.138.*] id:1539632  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    niii powiem :D bo mie zamkno zaro :D;D ale gościa słuchałem z fascynacją , mówił że jak osiągasz prędkość 2 machy to tracisz kolory i tylko widać czarno biały obraz , albo że ruski spirytus to nie paliwo rakietowe tylko płyn do odmrażania silników i takie tam :D;D
    2017-08-10 12:48:49 [176.111.138.*] id:1539633  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    nie gośćiu poważnie 15 lat w wojsku był pilotem foty pokazywał , teraz jeździ żęby zwiedzać
    2017-08-10 12:49:42 [176.111.138.*] id:1539634  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    cały week z nim siedziałem - a ile spraw wojsko zataja to jest bajka
    2017-08-10 12:50:05 [178.37.55.*] id:1539635  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    pszi 11G przytomność siem traci dlatego oni w pompowanych spodniach latajom
    2017-08-10 12:52:37 [176.111.138.*] id:1539636  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    tak , mówił że jego kumpli to w uj do piachu poszło , mówił jeden jak się katapultował to ino nogi zostały w kabinie , ale już i tak nie żył bo go rozfanzoliło przeciążenie od środka
    [-4]
    2017-08-10 12:53:06 [176.111.138.*] id:1539637  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    gościu z żywca to niedługo jade do niego na banie :D;D
    2017-08-10 12:54:03 [176.111.138.*] id:1539638  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    polecił mi książke ,, bariera ''
    2017-08-10 12:54:51 [178.37.55.*] id:1539639  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    to kaj łoni te F16 rozdupcajom i w TV o tym nie mówią?
    [-4]
    2017-08-10 12:55:54 [176.111.138.*] id:1539640  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    niii ale jak np leci w uzbrojeniu to nie może wróci z bombkami i musi wyfanzolić to w poligon , mówi a ile poszło gdzieś w pisdziec w las to o tym jest cicho
    [-4]
    2017-08-10 12:59:16 [178.37.55.*] id:1539644  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    chciał żech coś napisać i zaro ban bydzie :)
    2017-08-10 12:59:29 [176.111.138.*] id:1539645  
    Goodway: Napisał postów [38939], status [VIP] Reputacja
    mówie ci weekend z nim miałem kozacki do tego zrobiliśmy włoską uczte , makarony z pesko z czosnkiem niedzwiedzim (wyborne w uj ) i ja miałem wina włoskie ze wszystkich regionów włoch :D od arrbuzo po piniota :D
    [-4]
    2017-08-10 06:54:55 [165.225.72.*] id:1539603  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    nie ma to jak adolf i zygfrida

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-08-10 08:50:13 [91.231.92.*] id:1539609  
    Bywalec: Napisała postów [862], status [stały bywalec] Reputacja
    Jürgen też dobre
    2017-08-10 08:56:53 [165.225.72.*] id:1539610  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    ambrozy i albina
    2017-08-09 19:28:41 [176.111.138.*] id:1539565  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    Helga Helmut Hajnryś

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-08-09 19:28:56 [176.111.138.*] id:1539566  
    jbbTeam: Napisała postów [3153], status [Szycha] Reputacja
    hajnryś po dziadku
    2017-08-10 08:49:27 [91.231.92.*] id:1539608  
    Bywalec: Napisała postów [862], status [stały bywalec] Reputacja
    a ty pewnie masz Günter
    2017-08-09 22:03:11 [5.184.250.*] id:1539593  
    KubaXY: Napisał postów [3401], status [Szycha] Reputacja
    Mohammed powinno byc najpopularniejsze w katolskim kraju

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-08-10 07:46:37 [213.126.113.*] id:1539605  
    liberty: Napisał postów [5865], status [Szycha] Reputacja
    walic ten syf multikulti!!! My nie durne Szwaby żeby dać zalać się patologii islamskiej!!!
    2017-08-10 08:11:02 [165.225.72.*] id:1539606  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    a durne polki daja w UK na prawo i lewo ciapatym
    2017-08-09 19:00:17 [93.179.192.*] id:1539564  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    Jesika i Brajanek to są imiona a nie jakieś zygfryd czy zosia;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-08-09 22:20:11 [37.248.156.*] id:1539594  
    ElNajman: Napisał postów [802], status [stały bywalec] Reputacja
    Brajanek tak nazwę swojego syna, to jest to :D
    2017-08-09 21:55:29 [88.199.118.*] id:1539592  
    pavulans: Napisał postów [1995], status [Szycha] Reputacja
    Jarosław nikt nie daje? Kurde dziwne. Takie fajne imie. Co chwile wspominane w niemieckich mediach. Za to za imię Donald powinna być darmowa prenumerata wyborczej dozywotnio a dla dziweczynki Angela i ten sam profit.

    Nick:
    Treść:
    2017-08-09 20:52:37 [185.117.85.*] id:1539586  
    omniahd: Napisał postów [402], status [pismak] Reputacja
    "Na drugim miejscu plasuje się Jakub" więc jak to możliwe że według autora pierwsze imię męskie Jan jest dopiero na piątym miejscu. Chyba nie lubi Jakuba :-P albo ciotkę ma o takim imieniu

    Nick:
    Treść:
    2017-08-09 20:34:29 [188.123.205.*] id:1539583  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    antypis to pewnie by dał Ryszard Grzegorz Donald hehe

    Nick:
    Treść:
    2017-08-09 19:38:54 [83.30.48.*] id:1539570  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    antek, fajne imię:))))

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-08-09 19:42:06 [83.4.79.*] id:1539572  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    popularne
    2017-08-09 20:18:39 [83.30.48.*] id:1539579  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    jak papierosy,kiedyś:)
    2017-08-09 20:06:45 [78.10.70.*] id:1539576  
    fuksik: Napisał postów [999], status [stały bywalec] Reputacja
    Moim faworytem jest Mściwój.

    Nick:
    Treść:
    2017-08-09 19:48:01 [83.4.79.*] id:1539575  
    MGIEŁKA: Napisała postów [18130], status [VIP] Reputacja
    nie ma to jak Jaśko, choć piąty i tak pierwszy z chłopców

    Nick:
    Treść: