• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1882
  • Dodano: 2022-07-21 / 15:00
  • Komentarzy: 1

  Wino i dużo gotówki. Adwokat próbował przekupić funkcjonariusza KAS

  (Fot. Archiwum)

  Prawnik próbował wręczyć korzyść majątkową funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej. Łapówka miała służyć do odzyskania zatrzymanych przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) nielegalnie wwiezionych do Polski drogich cygar przez klienta adwokata. Sprawę prowadzi Prokuratura. Prawnikowi zawieszono prawo wykonywania zawodu i grozi mu 8 lat więzienia.


  Wino za 700 zł i 2000 zł w gotówce w drewnianej skrzynce. Taki prezent mimo sprzeciwu funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej położył na jego biurku poznański adwokat Paweł K. Łapówka została wręczona w związku ze sprawą prowadzoną przez Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy o wykroczenie skarbowe, które polegało na przywozie z Republiki Dominikany do Polski bez wymaganego zgłoszenia 89 drogich cygar. Adwokat zabiegał o zwrot zabezpieczonego przez KAS towaru klientowi, którego reprezentował.

  Funkcjonariusz nie dał się przekupić i zgłosił próbę wręczenia korzyści majątkowych swoim przełożonym. Powiadomiona została Prokuratura.

  Sprawę prowadzi Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Poznaniu. Nieuczciwy adwokat usłyszał zarzuty dotyczące udzielenia funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej w Poznaniu korzyści majątkowej w wysokości ponad 2700 zł w związku z pełnieniem przez niego funkcji i w związku z prowadzonym postepowaniem w sprawie wykroczenia skarbowego kwalifikowane z art. 229 § 1 kk. Pawłowi K. grozi za to 8 lat więzienia.

  Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w wykonywaniu zawodu adwokata oraz dozoru Policji wraz z zakazem kontaktowania się z ustalonymi w sprawie świadkami.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-07-21 18:48:17 [5.173.121.*] id:1644166  
  Rex: Napisał postów [4658], status [VIP] Reputacja
  Zwyczajnie roztargniony członek nadzwyczajnej kasty Mam podać jaki będzie wyrok W momencie zdarzenia był z powodu dużych upałów stresu spowodowanego ciężka odpowiedzialną praca w takim stanie że został zaburzony system postrzegania świata Pasuje wam taka sentencja kolegów sędziów Nie no to napiszemy inaczej By żyło się lepiej

  Nick:
  Treść: