• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 16730
    • Dodano: 2017-07-18 / 14:52
    • Komentarzy: 37

    Uwaga kierowcy! Duża zmiana na ulicy Mikołajczyka

     Uwaga kierowcy! Duża zmiana na ulicy Mikołajczyka
     Uwaga kierowcy! Duża zmiana na ulicy Mikołajczyka

    (Fot. Dżacheć)

    Na ulicy Mikołajczyka w Opolu zmieniono organizację ruchu. Odcinkiem łączącym ulicę Sosnkowskiego z Oleską mogą poruszać się tylko taksówki, rowerzyści oraz miejskie autobusy i studenci parkujący swoje pojazdy na kampusie Politechniki Opolskiej.

    - Zmiany zostały wprowadzone na wniosek Politechniki Opolskiej - mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu Zbigniew Bahryj.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    - Uczelni zależy na tym, by w tamtym miejscu całkowicie wyeliminować ruch samochodowy. Władze PO motywują to przede wszystkim względami bezpieczeństwa studentów, którzy - przemieszczając się pomiędzy jedną a drugą częścią kampusu - muszą pokonywać zarządzaną przez miasto drogę. Stąd też nasza interwencja - dodaje Mirosław Pietrucha, wiceprezydent Opola.

    Nowa organizacja ruchu została wdrożona w nieco łagodniejszej formie i - póki co - na próbę. - Ograniczamy możliwość wjazdu osobówkom. Droga pozostaje natomiast otwarta dla autobusów MZK, taksówkarzy, rowerzystów oraz żaków, którzy korzystają z pobliskiego parkingu - słyszymy.

    - Wprowadzonemu rozwiązaniu bardzo dokładnie się przyjrzymy i przeanalizujemy wszystkie "za" i "przeciw". Wsłuchamy się również w głos samych kierowców i dopiero po wyciągnięciu wniosków pomyślimy, czy taka organizacja ruchu zostanie utrzymana na stałe - podsumowuje Mirosław Pietrucha.

    Póki co zmiana będzie obowiązywać do końca sierpnia.
    reklama

    Więcej zdjęć

     Uwaga kierowcy! Duża zmiana na ulicy Mikołajczyka

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-07-20 14:45:58 [217.173.199.*] id:1537064  
    nikaa06: Napisała postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    Jeśli ul. Mikołajczyka ma stanowić część kampusu, to należałoby wycofać ruch MZK. Uczelnia będzie mogła zagospodarować wówczas teraz, a kierowcy z czasem się przyzwyczają.

    Nick:
    Treść:
    2017-07-20 13:16:05 [217.173.199.*] id:1537057  
    witos: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    dajmy czas miastu i uczelni na wypracowanie fajnego rozwiązania. Uważam, że wyłączanie pewnych ulic z ruchu samochodowego da miastu trochę odetchnąć. Kierowcy parkują na chodnikach, trawnikach, że nie wspomnę o prędkości jaką rozwijają. Na sosnkowskiego koło sokraatesa nawet progi zwalniające nie podziałały. znaleźli sie tacy, którzy objeżdzają je poboczem!

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 16:28:07 [5.173.147.*] id:1536754  
    misza28: Napisał postów [797], status [stały bywalec] Reputacja
    Skoro studenci nie potrafią przechodzić przez jezdnię może warto postawić tam kogoś z wielkim lizakiem jak przy szkołach. Będzie ich bezpiecznie przeprowadzać.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-07-19 16:59:36 [89.239.97.*] id:1536944  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Kwiat społeczeństwa i przyszłość Narodu...
    2017-07-19 15:35:43 [178.252.17.*] id:1536931  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    To postawcie tam znaki na skrzyżowaniu bo idioci stoją i czekają na światło przy wyłączonej sygnalizacji.

    Nick:
    Treść:
    2017-07-19 14:50:12 [89.77.198.*] id:1536925  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    może zamiast pisać o takich d*relach, napisać jakiś artykuł o tym, jak to droga SOp - Op jest obecnie drogą przez mękę i że może lepiej np A4 jechać?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-07-19 14:51:16 [89.77.198.*] id:1536926  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    co chwilę zwężenie i gentlemeni z lizakami.. ale co tam, jakaś zapiziała uliczka ważniejsza?
    2017-07-19 13:05:09 [165.225.72.*] id:1536916  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    niech politechnika wybuduje mosty podobne jak na autostradach dla dzikiej zwierzyny. w tedy beda mogli spokojnie i bezpiecznie przechodzic wgapieni w swoje smarty albo notki
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 21:35:02 [178.43.6.*] id:1536801  
    kasiula3262: Napisała postów [19], status [nowy] Reputacja
    najlepiej zamknijcie wszystkie trasy ktore przeszkadzaja studentom.a co z mieszkancami ktorzy placa podatki,zanada ze strony miasta...ja tez chce zeby mi zamkneli ulice bo mi przeszkadza ruch ...nie moge spac po zmianie nocnej bo wciaz jezdza samochody...co miasto na to???
    [1]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-07-19 10:08:50 [164.127.231.*] id:1536872  
    Pezet20: Napisał postów [72], status [rozkręcił się] Reputacja
    Musisz złożyć pismo może się udać :)
    [1]
    2017-07-19 07:03:14 [165.225.72.*] id:1536853  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    co za debilizm???!!! teraz kiedy studenci maja wakacje chca sie przygladac i analizowac. brawo wy bezmozgi

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-07-19 08:34:21 [87.99.98.*] id:1536860  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    no wiesz, teraz jak ich nie ma, to wiadomo, że kto wjedzie osobowym, to sruu go mandatem;)
    2017-07-19 08:18:34 [89.74.43.*] id:1536859  
    RealistaOpolski: Napisał postów [379], status [pismak] Reputacja
    Pomysł naprawdę idiotyczny w założeniu i realizacji. Studenci to ludzie DOROŚLI! To nie dzieci z podstawówki. Zakładam, że wiedzą jak się prawidłowo przechodzi przez jezdnię. Ponadto ruch ul. Mikołajczyka i tak nigdy nie był duży. Rozumiem czasowe zamknięcie ulicy np. z powodu jakiegoś koncertu czy na czas Piastonalii. Przecież ten "zakaz" będzie łamany nagminnie! Głupota, głupota i jeszcze raz głupota :(
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 23:38:14 [87.99.98.*] id:1536828  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    ` i studenci parkujący swoje pojazdy na kampusie `.. czyli że policja będzie teraz czyhać, czy auto wjechane będzie zaparkowane?;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-07-18 23:38:34 [87.99.98.*] id:1536829  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    a nawet jeśli, to legitymować kierowcę?
    2017-07-18 23:22:05 [193.105.221.*] id:1536827  
    Mario1: Napisał postów [1421], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Dlaczego mzd nie wprowadzi ograniczenia na Alei Solidarnosci tu tez jest bardzo niebezpiecznie,co chwila dochodzi do wypadkow,nasze dzieci codziennie ta ulica podążąją do szkoly.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 23:06:40 [89.74.182.*] id:1536824  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    I co teraz?

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 20:06:37 [89.239.97.*] id:1536784  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Już żeście całkiem na łby poupadali...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-07-18 20:45:23 [79.255.204.*] id:1536789  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Spoko to tylko chwilowe utrudnienia (:
    2017-07-18 22:36:20 [89.239.97.*] id:1536817  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Chwilowe utrudnienia to są w MZD,już tak ze 20 lat...
    2017-07-18 22:07:15 [94.254.154.*] id:1536815  
    OzzyOsbourne: Napisał postów [28], status [rozkręca się] Reputacja
    Dawno policjanci nie mieli w Opolu jakiegoś miejsca, w którym mogliby zgarniać hajs z mandatów od nieuważnych kierowców. Teraz znowu się zacznie. Argument, że chodzi o bezpieczeństwo studentów jest bezsensowny, bo w wakacje i tak studentów nie ma.
    [1]

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 21:59:33 [31.175.246.*] id:1536813  
    Pezet20: Napisał postów [72], status [rozkręcił się] Reputacja
    Ja poproszę władze miasta i zarząd dróg o to, że jak wyjadę na ulicę to żeby policji nie było po prostu żeby wolne mieli :p może się udać jak dla studentów takie coś to czemu nie dla mnie

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 21:39:48 [87.99.98.*] id:1536804  
    RAII: Napisał postów [27573], status [VIP] Reputacja
    o studentów trzeba dbać; teraz będą mogli bezpiecznie przejść na druga stronę z oczami wlepionymi w smarta;)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-07-18 21:56:11 [31.175.246.*] id:1536812  
    Pezet20: Napisał postów [72], status [rozkręcił się] Reputacja
    Smart za mały teraz tablety czy lapki w grze są hehe
    2017-07-18 21:04:08 [94.254.145.*] id:1536791  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Kretyństwo Nie wiedział że dzisiejsi studenci są tak durni że aby się mogli poruszać trzeba zamykac drogi. MZD niech weżmie się do roboty i zaczną wymieniać nawierzchnię w centrum Opola która od 1945r nie była wymieniana np. w dz. generalskiej

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2017-07-18 21:07:04 [94.254.145.*] id:1536792  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    Niech żaden łaps nie ośmieli się wystać mi mandat jak tam będę jechał. Który kretyn z mzd to wymyslił
    2017-07-18 21:17:11 [31.153.59.*] id:1536796  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    Chyba rowerem debilu, bo na żaden inny pojazd cię nie stać, biedny lamusie
    [-1]
    2017-07-18 21:22:44 [94.254.145.*] id:1536798  
    Rex: Napisał postów [4676], status [VIP] Reputacja
    ach ta mowa miłości
    2017-07-18 21:30:57 [83.26.231.*] id:1536799  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Rex ma certyfikat, że ssał sflaczałą kuśkę staremu pedałowi z Żoliborza. Więc ma immunitet :D
    [-1]
    2017-07-18 20:58:22 [89.64.46.*] id:1536790  
    [moderacja]: Napisał postów [464], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    [moderacja]
    [-5]

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 20:43:12 [46.134.144.*] id:1536788  
    ElKopyto: Napisała postów [19], status [nowy] Reputacja
    Od jutra macie mi postawić na ZWMie zakaz wjazdu na wszystkie ulice !! bo chce spokojnie robić zakupy, spokojnie dziecko do przedszkola zaprowadzić ! po cholerę mam łazić na jakieś przejścia dla pieszych i uważać na ULICY NA SAMOCHODY? zagęszczenie ludności z 5 razy większe od kampusu politechniki.. kto wymyśla takie debilne pomysły? a jeszcze gorzej kto takim debilnym pomysłom przyklaskuje?

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 19:29:46 [89.73.176.*] id:1536783  
    wslawek11: Napisał postów [15], status [nowy] Reputacja
    Co to? Studentom nogi urwało że nie mogą się pofatygować na przejście dla pieszych? Takie rzeczy to tylko w Polsce.

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 18:49:50 [188.146.131.*] id:1536779  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Czyli mówiąc inaczej - z ulicy zrobiono podwórko.

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 18:11:12 [89.74.182.*] id:1536765  
    jogi 1: Napisał postów [5], status [nowy] Reputacja
    Może by mniej pili poco drogę zamykać

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 17:22:02 [178.252.22.*] id:1536759  
    chrząszcz: Napisał postów [5756], status [VIP] Reputacja
    może jakieś przejscie podziemne by zrobili ? albo chociaż gondole nad jezdnią,tak do "przetestowania"

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 17:20:54 [185.117.84.*] id:1536758  
    jarekzopola: Napisał postów [1170], status [stały bywalec] Reputacja
    bo jak zawsze na haju to i przez ulice jak w indiach krowy przechodza :DDD lepiej zakazy postawic normalnym uzytkownikom bo w koncu swiete krowy jak w indiach sa wszechobecne :DD proponuje jeszcze oleska zamknac wszystkie ulice w okolo kampusu na pruszkowskiej itd...

    Nick:
    Treść:
    2017-07-18 16:31:46 [89.78.157.*] id:1536755  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Takich mamy teraz studentów.

    Nick:
    Treść: