• 0
0
  • Autor: Joanna_eM
  • Wyświetleń: 2010
  • Dodano: 2017-06-28 / 10:15
  • Komentarzy: 1

Porozumienie w sprawie 1 ligowej siatkówki kobiet w Opolu

 
 
Porozumienie w sprawie 1 ligowej siatkówki kobiet w Opolu

(archiwum)

 <i> (fot. Dżacheć) </i>

(fot. Dżacheć)

Jest porozumienie między Uniwersytetem Opolskim a Politechniką Opolską. Chodzi o żeńską siatkówkę wokół której atmosfera była ostatnio dość napięta. Konflikt postanowiono zażegnać: jesienią do rozgrywek w I lidze przystąpi tylko drużyna z UO.

Przedstawiciele AZS, UO i Urzędu Miasta na konferencji prasowej mówili o "nowym otwarciu".

- Spotykamy się w atmosferze zgody. Prezes Tomasz Wróbel i AZS PO podjęli decyzję, aby swojej drużyny nie zgłaszać w nowym sezonie. Postanowili realizować się na płaszczyznach, które tez do tej pory dawały im spore sukcesy. Uniwersytetowi życzę powodzenia - mówi Marcin Rol, wiceprezydent ds. sportu.

- Chcielibyśmy żeby to był nowy początek między UO, a AZS PO, bo ani ja, ani rektor nie mamy czasu tracić go na kłótnie i spory, a pewnie tak by było jeśli mielibyśmy dwie drużyny w I lidze. Wokół tego byłyby złe emocje, które przesłoniłyby rywalizację sportową, a tego nie chcemy. Nasza współpraca może też przebiegać w kilku obszarach, po Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego finansowane przez ministerstwo jest przy naszym klubie. Potrafimy ściągać znakomitych sportowców, często członków kadry olimpijskiej do Opola - mówi Tomasz Wróbel, prezes AZS PO.

- Jest też tak, że wielu sportowców nie jest zainteresowanych kierunkami technicznymi czy też wychowaniem fizycznym, turystyką i rekreacją, fizjoterapią, dlatego pan rektor zadeklarował pomoc tym wybitnym sportowcom, jeżeli rzeczywiście mieliby oni przyjść do Opola, być naszymi zawodnikami, a studentami Uniwersytetu Opolskiego, to nie będzie to problem - dodaje Wróbel.

Z kolei prof. Marek Masnyk podkreśla, że nowy projekt nie będzie tylko projektem uczelni. - To inicjatywa ważna dla całego miasta; liczę na współpracę. Myślę, że w ciągu 2-3 lat będziemy gotowi zmienić formułę funkcjonowania klubu i przekształcić go w spółkę akcyjną, a z czasem powalczyć o Orlen Ligę - mówi rektor UO.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-06-28 20:39:06 [83.30.41.*] id:1534311  
tippmann: Napisał postów [5614], status [VIP] Reputacja
hi,hi,prezesi,politycy,burtel trwa:)))

Nick:
Treść: