• 0
0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 10804
  • Dodano: 2017-06-07 / 18:31
  • Komentarzy: 26

Niedopałek przyczyną pożaru pufy na balkonie?

 
 
Niedopałek przyczyną pożaru pufy na balkonie?
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Kilkanaście minut po godzinie 16 opolscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na balkonie w jednym z bloków przy ulicy Jodłowej w Opolu. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Na miejsce zadysponowaliśmy 2 zastępy strażaków. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że pod wskazanym adresem pali się pufa, którą szybko ugaszono - tłumaczy dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Jak mówią nam świadkowie, pożar mógł spowodować niedopałek papierosa wrzucony na balkon. Szczegółowe okoliczności pojawienia się ognia ustalają jednak policjanci.

- My możemy tylko zaapelować do mieszkańców bloków, by nie wyrzucali niedopałków przez okno czy balkon, ponieważ może to to przynieść opłakane skutki. Trzeba pamiętać, że żarzący się papieros może spowodować pożar wywieszonej bielizny czy pościeli, a nawet torfu, w którym sadzimy nasze rośliny. Pogoda sprzyja również wystawianiu na zewnątrz wózków z małymi dziećmi, które też mogą zająć się ogniem. Zachowajmy więc rozwagę, bo o tragedię nie trudno - przestrzega dyżurny.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".