• Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 4975
  • Dodano: 2017-06-06 / 14:45
  • Komentarzy: 1

  Opolscy uczniowie rywalizowali w ramach Sportowego Dnia Dziecka

  (Fot. Dżacheć)

  Ponad 200 uczniów opolskich szkół podstawowych rywalizowało dziś na stadionie miejskim przy ul. Oleskiej 51 w ramach Sportowego Dnia Dziecka organizowanego cyklicznie przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Energetykę Cieplną Opolszczyzny oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu.

  - Poprzez różne gry i zabawy - takie jak chociażby biegi, ringo, konkurs rzutów karnych czy przeciąganie liny - chcieliśmy na sportowo uczcić ten dzień. Oczywiście wszystko odbyło się w duchu sportowej rywalizacji fair play - tłumaczy ks. Jerzy Kostorz, kapelan opolskiego sportu i współorganizator dzisiejszego wydarzenia.

  - To także swoiste wynagrodzenie codziennego trudu, jaki w swoją naukę wkładają dzieciaki - dodaje Maciej Sokólski z Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

  Najlepsi okazali się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16 w Opolu. Zdobyli oni bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 1200 złotych. - Tak naprawdę nagrodzeni zostali wszyscy - zdobywcy drugiego, trzeciego i czwartego miejsca również otrzymali bony: odpowiednio o wartości 1000, 800 i 600 złotych, a szkołom niżej sklasyfikowanym przypadły bony 200-złotowe. Nikt więc nikt nie wyszedł z pustymi rękami - dodaje Sokólski.

  Organizatorzy zgodnie zapowiadają, że stadion, na którym na co dzień grają piłkarze Odry Opole, za rok ponownie stanie się areną zmagań dzieci. - Zrobiliśmy to już siedem razy, zrobimy i kolejny! - słyszymy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2017-06-06 19:01:34 [46.134.169.*] id:1530626  
  pavulans: Napisał postów [1996], status [Szycha] Reputacja
  Na pierwszym planie oczywiście kler. Dzieci w tyle bo przecież pan ksiondz najważniejszy. Ręce opadają.

  Nick:
  Treść: