• Autor: Joanna_eM
    • Wyświetleń: 6747
    • Dodano: 2017-06-06 / 12:34
    • Komentarzy: 9

    Otwarto fragment obwodnicy Nysy. 4 miesiące przed terminem

    Otwarto fragment obwodnicy Nysy. 4 miesiące przed terminem

    (Fot. GDDKiA Opole)

    Można już jeździć północnym fragmentem obwodnicy Nysy. To ponad 7 kilometrów drogi od węzła Nysa w rejonie tzw. Górki Hanuszkowskiej w kierunku Kłodzka. Oddany odcinek obwodnicy kosztował blisko 115 mln złotych. Największy obiekt mostowy jaki powstał na trasie to wiadukt o długości ponad 115 metrów.

    GDDKiA informuje, że od wczoraj można się poruszać północną częścią obwodnicy Nysy. Prócz trasy, drogowcy na tym odcinku wybudowali 1 węzeł, 2 ronda i 4 obiekty mostowe. Przygotowano także system odwodnienia wraz ze zbiornikami retencyjnymi, powstały drogi dojazdowe, a te, które kolidowały z obwodnicą przebudowano. Ponadto powstało oświetlenie i urządzania potrzebne do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu.

    Zobacz takze Na Górze Świętej Anny uczczono Narodowy Dzień Powstań Śląskich

    Największym obiektem mostowym jaki powstał na tym odcinku jest wiadukt kolejowy WC2, długi na 115,28 m.
    Drogowcy podkreślają, że odcinek obwodnicy w śladzie DK 46 relacji Opole - Kłodzko ma większe znaczenie komunikacyjne z uwagi na natężenie ruchu.

    - Odcinek ten jest również mniej skomplikowany pod względem technicznym od części obwodnicy w śladzie DK 41. Dzięki dużemu zaangażowaniu wszystkich uczestników procesu budowlanego udało się zakończyć roboty na tym odcinku 4 miesiące przed umowną datą zakończenia - informuje Zbigniew Sobala, kierownik projektu.

    Oddany odcinek obwodnicy ma wartość 114,5 mln złotych.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Otwarto fragment obwodnicy Nysy. 4 miesiące przed terminem
    Otwarto fragment obwodnicy Nysy. 4 miesiące przed terminem
    Otwarto fragment obwodnicy Nysy. 4 miesiące przed terminem

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-06-06 23:00:53 [83.30.47.*] id:1530660  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    szkoda pieniędzy na takie coś jak nysa,lepiej to zaorać i ziemniaki posadzić

    Nick:
    Treść:
    2017-06-06 20:54:44 [83.29.46.*] id:1530646  
    Kamilos1987 OP: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    Szkoda że w stronę Prudnika przyoszczędzili i nawet nie zrobili pasa awaryjnego,jak się auto zepsuje cała obwodnica stanie...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-06-06 21:17:54 [185.127.20.*] id:1530652  
    matejko66: Napisał postów [2997], status [Szycha] Reputacja
    A co... jechałeś już nią że wiesz o tym?
    2017-06-06 14:58:28 [89.73.184.*] id:1530562  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Cena też imponująca.

    Nick:
    Treść:
    2017-06-06 13:25:24 [165.225.72.*] id:1530555  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    ciekawe kiedy zaczna pierwsze dziury latac

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2017-06-06 14:25:49 [91.231.92.*] id:1530560  
    Bywalec: Napisała postów [862], status [stały bywalec] Reputacja
    ech a ty już szukasz dziury w całym :)
    2017-06-06 14:30:03 [165.225.72.*] id:1530561  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    znam realia, lyle ladnie, byle tanio, byle jak. wazne ze cos zrobione a co do jakosci to juz inna bajka
    2017-06-06 14:24:13 [188.146.83.*] id:1530559  
    neon: Napisał postów [3010], status [Szycha] Reputacja
    Piszą po dwa razy to samo! Po co?

    Nick:
    Treść:
    2017-06-06 13:13:20 [217.197.79.*] id:1530551  
    17032007: Napisał postów [59], status [rozkręca się] Reputacja
    Pięknie. Gratulacje.

    Nick:
    Treść: