• Autor: Joanna_eM
    • Wyświetleń: 2815
    • Dodano: 2017-05-30 / 12:03
    • Komentarzy: 22

    Rozwój PNT w Opolu. Korzyści dla mieszkańców i wspomaganie biznesu

    Rozwój PNT w Opolu. Korzyści dla mieszkańców i wspomaganie biznesu

    (fot. Joanna_eM)

    Rusza II etap rozbudowy Parku Naukowo Technologicznego w Opolu. Dziś w tej sprawie podpisano umowę z wykonawcą, który zobowiązał się do budowy budynku Wysokich Technologii IT i projektowania inżynierskiego wraz z Centrum Przetwarzania Danych.

    W budynku powstanie m.in. Centrum Projektowania Inżynierskiego z infrastrukturą IT oraz nowoczesne serwery obliczeniowe. W budynku planowane jest także zainstalowanie systemu SCADE, który umożliwia inteligentny pomiar mocy poszczególnych urządzeń.

    Zobacz takze Śmiertelny wypadek na A4 pod Opolem. Utrudnienia AKTUALIZACJA

    Prezydent Opola przekonuje, że dzięki rozbudowie Parku ma się m.in. poprawić jakość życia mieszkańców, a wykonawca podkreśla z kolei, że takie inwestycje świadczą o rozwoju biznesu w danym miejscu.

    - Dla nas to duży zaszczyt móc uczestniczyć w tak świadomym projekcie. Rozwijają się nowe technologie, napływają nowe inwestycje do Opola, przyjeżdżają nowe firmy, a to duże wyzwanie i odwaga - mówi Krzysztof Wojtczak, prezes zarządu firmy Nexus Nowe Technologie.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    - Będziemy mogli mieć lepszą ofertę dla mieszkańców np. poprzez serwerownię, która będzie zapleczem do rozwiązań, które będą realizowane przez nas w ramach smart city lub spraw związanych z zarządzeniem skrzyżowaniami, które pojawią się w najbliższym czasie w Opolu. Ta inwestycja wpisuje się w naszą strategię miasta innowacyjnego - podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

    - Cierpimy na brak powierzchni, dlatego ta rozbudowa da nam przestrzeń na rozwinięcie - podkreśla Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu.

    Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 20 mln złotych. Rozbudowa ma się zakończyć w ciągu 16 miesięcy.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Rozwój PNT w Opolu. Korzyści dla mieszkańców i wspomaganie biznesu
    Rozwój PNT w Opolu. Korzyści dla mieszkańców i wspomaganie biznesu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-05-30 20:39:13 [89.79.91.*] id:1529572  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    a Wiśni co mole krawat wpier.oliły . . . ? ? ?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [12]
    2017-05-30 20:41:45 [83.26.231.*] id:1529573  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Tak samo, jak mundur UPA twojemu pradziadkowi...
    2017-05-30 20:47:56 [89.79.91.*] id:1529574  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    ohohoh ból dupy widać.... :D stefciu stefciu tyle aptek w Opolu, idź sobie jakąś maść kup
    [-4]
    2017-05-30 20:50:16 [89.79.91.*] id:1529575  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    kurcze widzisz jakie te móle zachłanne nawet na takie gówno jak mundur UPA się rzucają
    2017-05-30 21:31:40 [83.26.231.*] id:1529578  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Ktoś tutaj chyba jeździ BMW z LPG :D
    2017-05-30 21:38:45 [89.79.91.*] id:1529580  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    stefcio ty się chwalisz czy żalisz?? podobno to ostatnie buraki takim czymś jeżdżą, więc pytam po co Ci te BMW....
    2017-05-30 21:40:42 [83.26.231.*] id:1529581  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Dodam, że BMW "nędza edyszyn" - hamulce kupione w HART i wymienione u najtańszego mechanika :D
    2017-05-30 21:43:01 [89.79.91.*] id:1529582  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    no widzisz jak dziad to dziad...
    2017-05-30 21:51:05 [83.26.231.*] id:1529583  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Nawet poziomu intelektualnego nie potrafi ukryć... ...choć to w sumie najtrudniejsze... ...więc co tak na Kur(ew)skiego na fb jedziesz? :D
    2017-05-30 22:07:48 [83.26.231.*] id:1529584  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    ...ale torpeda trafiła w cel :D nasz "franio" to jednostka, która "zrobiła się na bóstwo", przy czym jego bóstwem jest Krysia Pawłowicz :D Zarówno gabarytowym, jak i intelektualnym :D
    2017-05-30 22:19:25 [46.134.131.*] id:1529585  
    Polpha: Napisał postów [10076], status [VIP] Reputacja
    To debil, po co tracić czas na gadanie z czymś takim, Stef wstydź się
    2017-05-30 22:29:31 [89.79.91.*] id:1529586  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    :D
    2017-05-30 23:47:32 [83.26.231.*] id:1529592  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    No debil i to baaaaardzo ciężki :D Tzw. Puchatek - "Mis o Bardzo Małym Rozumku" znany również pod ksywą innego misia, ale ten drugi miś był ze stajni Jima Hensona :D
    2017-05-30 20:26:33 [178.252.17.*] id:1529568  
    Szaman45: Napisała postów [131], status [wyjadacz] Reputacja
    ...Kolejne posady dla "swoich"...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-05-30 21:19:13 [83.30.75.*] id:1529577  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    to normalne,tak robi każda polska władza która jest przy korycie
    2017-05-30 18:39:00 [178.43.254.*] id:1529539  
    WojtekCzarny: Napisał postów [80], status [ ! Troll ! ]
    kurna ten zas swoja facjate tam musi wsadzic po choooya ontam sie wpiertala?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2017-05-30 19:45:24 [89.79.91.*] id:1529559  
    001franio: Napisał postów [57], status [rozkręcił się] Reputacja
    lans lans lans
    2017-05-30 16:08:40 [88.199.172.*] id:1529504  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    Burza idzie boicie się ??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2017-05-30 16:12:47 [83.22.250.*] id:1529505  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    ...a jak daleko jest? :P
    2017-05-30 16:28:10 [83.22.83.*] id:1529509  
    rosomak200: Napisał postów [11913], status [VIP] Reputacja
    Taka to burza jak z siostry brygidy abstynentka.
    2017-05-30 17:27:10 [88.199.172.*] id:1529518  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    dobrze nawodniło pola burza była bynajmniej w Krapkowicach zalało trochę piwnic
    2017-05-30 19:40:12 [83.22.250.*] id:1529557  
    katrina: Napisała postów [22220], status [VIP] Reputacja
    No burzy nie było, ale popadało i to tak mocno...