• 0
0
  • Autor: Arleta_K
  • Wyświetleń: 1128
  • Dodano: 2017-05-24 / 12:24
  • Komentarzy: 0

Trwa liczenie głosów na najlepsze zadania społeczne

 
 
Trwa liczenie głosów na najlepsze zadania społeczne
 <i>(fot. Arleta)</i>

(fot. Arleta)

Urzędnicy otworzyli dziś urny z głosami od mieszkańców województwa opolskiego, którzy poparli inicjatywy społeczne zgłoszone w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na wyniki i dofinansowanie swoich pomysłów czeka 117 zadań.

Realizację inicjatywy Marszałkowski Budżet Obywatelski rozpoczęto w lutym. Najpierw mieszkańcy zgłaszali zadania, później prowadzono kampanię promocyjną, a następnie od 24 kwietnia do 19 maja trwało głosowanie mieszkańców. Dziś przyszedł czas na podsumowanie poparcia dla poszczególnych inicjatyw. Po przeliczeniu głosów w formie papierowej będą one zsumowane z tymi oddanymi drogą elektroniczną (20 814). Zanim zostaną podane wyniki głosowania komisja będzie sprawdzać ważność poszczególnych kart.

- Przede wszystkim pomysły rodzą się w głowach ludzi i o to nam chodziło. Myślę, że po pierwsze będziemy się starali realizować dobrze te projekty, a kolejna rzecz - mam nadzieję, że te pomysły, które się nie nadają na dofinansowanie znajdą gdzieś uznanie wśród samorządowców - podkreślił Andrzej Buła, Marszałek Województwa Opolskiego.

Przypomnijmy, że na realizację najlepszych projektów urząd przeznaczy kwotę 3 milionów złotych. O tym które inicjatywy zostaną dofinansowanie dowiemy się do 30 czerwca.

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia