• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 928
  • Dodano: 2020-08-03 / 12:30
  • Komentarzy: 0

  Piknik przy Miasteczku Strażackim zgromadził młodych fanów straży pożarnej

  Piknik przy Miasteczku Strażackim zgromadził młodych fanów straży pożarnej
  Dziecięce marzenia, by zostać strażakiem miały w weekend szansę się spełnić. Wszystko za sprawą Strażackich Wakacji z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi. Impreza odbyła się w sobotę przy Miasteczku Strażackim obok Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu.

  Na specjalnie przygotowanych stanowiskach uczestnicy pikniku mogli na własnej skórze przekonać się, jak to jest być strażakiem. Czekała na nich m.in. konkurencja z łączeniem węży strażackich, celowaniem wężem z wodą, testem bezpieczeństwa czy wiązaniem węzłów, przydatnych podczas akcji. Po przejściu wszystkich stanowisk można było zdobyć Certyfikat Małego Strażaka. Stanowiska przygotowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Zalesia Śląskiego, Miejsca Odrzańskiego oraz Dziergowic. Podczas pikniku była też okazja do nauki pierwszej pomocy.

  - Dzieci są zmęczone siedzeniem w domu. W tym roku z powodu pandemii nie było ani zawodów sportowo-pożarniczych ani obozów strażackich więc taki piknik jest okazją, by pokazać członków tych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy aktywnie działają - nie tylko na zawodach, ale na co dzień - tłumaczy Teresa Tiszbierek z OSP Zalesie Śląskie, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

  Na zakończenie pikniku - o godz. 17 uczczono pamięć Powstańców Warszawskich. Strażackie wakacje z Młodzieżowymi Drużynami Pożarniczymi zorganizował portal OSP.PL oraz Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze Opolszczyzny, które zwyciężyły konkurs "Najlepsi z Najlepszych" na wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna: MDP Zalesie Śląskie, MDP Miejsce Odrzańskie oraz MDP Dziergowice.

  Miasteczko Strażackie otwarte jest codziennie od godziny 11.00 do 19.00 na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego przy ul. Wrocławskiej 158 w Opolu.  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".