• Autor: Majlan
    • Wyświetleń: 9375
    • Dodano: 2017-05-17 / 07:07
    • Komentarzy: 11

    Wyjątkowe narodziny w opolskim zoo. "Zdarzają się raz na 20 lat".

    Wyjątkowe narodziny w opolskim zoo. "Zdarzają się raz na 20 lat".

    (Fot. Dżacheć)

    W Ogrodzie Zoologicznym w Opolu przyszły na świat 3 salamandry plamiste. Wyjątkowość tego wydarzenia polega na tym, że statystycznie do narodzin salamander w ogrodzie zoologicznym dochodzi średnio co 20 lat. Trójka "maluchów" dołączyła do 4 pozostałych przedstawicieli tego gatunku, którzy już zamieszkują ogród.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    - Na to, że będziemy mieli nowych mieszkańców, wskazywało zachowanie samic. Na co dzień niezbyt chętnie wchodzą one do wody, a w ostatnim czasie wyraźnie szukały odpowiedniej chwili i miejsca na to, by zanurzyć tył ciała w wodzie i złożyć żywe larwy. To był dla nas jasny sygnał - informuje Piotr Domaszewski z opolskiego zoo.

    - Malutkie osobniki są przeźroczysto-szare, co pozwala im w środowisku naturalnym łatwo ukrywać się w górskich strumieniach. Obecnie żywią się one planktonem, który hodujemy w jednym z naszych basenów - dopowiada Domaszewski.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Salamandry plamiste nie są egzotycznymi płazami, zasiedlają głównie Europę. Żyją około 10 lat, osiągając długość ciała maksymalnie 32 centymetrów. Dorosłe salamandry prowadzą lądowy tryb życia, a ich naturalnym środowiskiem są podłoża lasu, przede wszystkim w pasmach górskich pomiędzy 800 a 1000 metrem.

    Opolanie będą mogli zobaczyć nowe okazy dopiero w przyszłym sezonie. - Odchów salamander w sztucznych warunkach wymaga specjalistycznych urządzeń i wyposażenia, dlatego nie możemy pokazać zwiedzającym młodych, które na razie przebywają w centrum hodowlanym płazów. Ich kuzynów jednak cały czas można odwiedzać w naszym terrarium - słyszymy.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Wyjątkowe narodziny w opolskim zoo. "Zdarzają się raz na 20 lat".
    Wyjątkowe narodziny w opolskim zoo. "Zdarzają się raz na 20 lat".
    Wyjątkowe narodziny w opolskim zoo. "Zdarzają się raz na 20 lat".

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2017-05-17 10:21:14 [192.71.249.*] id:1527174  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Jakiś ten stwór taki niJaki:D

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2017-05-17 13:00:54 [79.228.88.*] id:1527196  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    tiku jak się urodziłaś to też byłaś taka nie jaka , daj dorosnąć zwierzakom ? Tobie rodzice też dali szansę dorosnąć ? Bez urazy .
    2017-05-17 13:03:56 [79.228.88.*] id:1527197  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    No może nie zwierzakom ale płazom , poprawka bo jaszczur to płaz .
    2017-05-17 13:40:35 [94.75.72.*] id:1527204  
    Peugeot406: Napisał postów [1082], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    anstel, systematyka jest taka: Królestwo - zwierzęta Typ - strunowce Podtyp - kręgowce Gromada -płazy
    2017-05-17 16:19:56 [192.71.249.*] id:1527236  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    No proszę Cię Anstelku, ja się urodziłam bardzo wyrazista. Miałam rude włoski, piegowata, więc nie porównuj mnie do tej "kijanki" z dużą głową:D
    2017-05-17 17:02:36 [79.228.88.*] id:1527248  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Rude włosy hm , bez urazy rude wiesz jakie są ?
    2017-05-17 15:51:12 [178.252.17.*] id:1527224  
    PauloOp23: Napisał postów [3722], status [VIP] Reputacja
    To jest atrakcja na miarę Opolskiego ZOO.

    Nick:
    Treść:
    2017-05-17 08:19:46 [89.74.41.*] id:1527161  
    [moderacja]: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    [moderacja]
    [-9]

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2017-05-17 08:32:13 [178.37.52.*] id:1527165  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    przeca tutej siedze.... a co widziałeś go?
    2017-05-17 08:33:33 [89.74.41.*] id:1527166  
    Demotywator: Napisał postów [34381], status [VIP] Reputacja
    no nie, piszą w gazetach...więc se myślę może na spacerze byłeś?;)
    2017-05-17 08:33:54 [178.37.52.*] id:1527167  
    hahahaha: Napisał postów [22268], status [VIP] Reputacja
    tym razem to nie ja :P